טלפון


שאלות ותשובות

שאלות ותשובות 

מאיזה גיל ניתן לשחק משחק פיינטבול, בפיינטבול הגושרים?

משחק פיינטבול מותר החל מגיל 10, אך ישנה פעילות מיוחדת גם לבני 5-10 .


מהו מספר המשתתפים המינימלי בפיינטבול בקיבוץ הגושרים?

מספר משתתפים המינימלי להזמנת משחק פיינטבול הוא 2. אנחנו בפיינטבול הגושרים היחידים בארץ שמאפשרים פיינטבול זוגי. פיינטבול זוגי הוא פיינטבול המשוחק ע"י בני זוג הסוגרים "חשבון" זה עם זו. יש הקוראים לזה פיינטבול רומנטי. פיינטבול רומנטי הפך לשכיח בשנה האחרונה. אישית דאגתי למספר זוגות. פיינטבול זוגי תורם לחיזוק הקשרים בין בני הזוג. במקרים מסוימים ניתן להצטרף לקבוצה אחרת.

מה ניתן לעשות בגיל 5-10 בפיינטבול הגושרים?

פעילות הילדים מגוונת ועשירה, תמיד אפשר להתעדכן בחדשות האתר.
ניתן לעשות מספר פעילויות מהנות בפיינטבול הגושרים. כיחידים או קבוצה או משפחה או יום הולדת., כעיקרון הפעילות מתרחשת בשלושה מישורים עיקריים. בליווי אחד ההורים או האחים הגדולים המתלווים לפעילות ומעודדים...
כדאי להצטייד במצלמה...

פעילות לגילאי 5-10 בפיינטבול הגושרים:

1- מטווח וירי למטרה, בעזרת המדריך וההורים, ירי ברובה פיינטבול למטרות נעות. משחק פיינטבול אסור בגיל זה, בשל מגבלות החוק !!!!!
עלות: 2 ש"ח ל- כדור.

2- מסלול לוחם: מציידים את הילד במגן כפפות מסיכה ורובה פיינטבול., הילד שהופך ללוחם בין רגע... לומד להחזיק... לכוון ... ולירות.. ברובה הפיינטבול., התחושה נפלאה... הלוחם מקבל ביטחון, בדיוק בשלב זה נכנסים למצב "חירום": הלוחם מקבל משימות ירי שונות אותם הוא צריך לבצע: ירי בתנועה, ירי בשכיבה, ירי למטרה נעה, ירי עם מספר משימות יחד, כיבוש תעלת "חיזבאללה" ועוד.... מסלול הלוחם הוא אתגרי, ככל שרמת הלוחם עולה כך גם רמת המשימות.

עלות פעילות "מסלול-לוחם" היא 85 ש"ח .


איך להתלבש למשחק פיינטבול, והאם הצבע של כדור הצבע (כדור פיינטבול) יורד מהבגדים?

בלבוש נוח,עדיף עם שרוולים. ניתן לשכור מדים מנומרים בעלות של 15 ש"ח בלבד. [לא מומלץ]


למה צריך לנעול נעליים סגורות במשחק פיינטבול?

הסיבה לנעליים סגורות במשחק פיינטבול היא כדי למנוע נקע בקרסול ולא פגיעה אפשרית של כדור פיינטבול, כדור פיינטבול שיפגע בכף רגל חשופה עם סנדלים למשל, לא יכול לגרום נזק.

האם הפגיעות של כדור פיינטבול כואבות?

כן , ולפעמים לא, זה תלוי במספר גורמים. למרות העובדה שהשחקנים לובשים שכפ"צים ומסכות המגינים על הגב, הבטן, הצלעות, הצוואר, הפנים, העיניים, האוזניים כפות הידיים ו"האיזור הרגיש" בקרב הבנים וכו', קיימים מצבים בהם המשתתפים יורים מטווח קרוב מדי (וזה בניגוד לכללי הבטיחות של המשחק ולהוראות המדריכים). תלוי גם כמה מלא בלון האוויר, תלוי מה הטמפרטורה של הבלונים, כי מדובר בתכונות של גז הרגיש לטמפרטורה, ירי ישיר לאיזור חשוף יכול לכאוב ואף לעשות סימן הנקרא "שטף דם", ירי מטווח של פחות מ 7 מטרים עלול לגרום לסימנים כחולים באזור הידיים והרגליים. שחקן היורה מטווח של פחות מ 7 מטר עובר עבירת בטיחות שעונשה הרחקה מהזירה!!!!!

כמה זמן נמשך משחק פיינטבול בקיבוץ הגושרים?

אורך המשחק- כשעה וחצי עד כשעתיים. זמן זה כולל תדריך בטיחות, הצטיידות בציוד מיגון,משחק פיינטבול (משחקונים) ובסיום החזרת ציוד למקום. זמן נטו בזירה משתנה מקבוצה לקבוצה ותלוי בהתנהגותם של חברי הקבוצה בתדרוך ובמהלך המשחק, בכמות כדורים ובמספר משתנים נוספים. משחק נטו ממוצע הנו בין 90-50 דקות. המשחק מחולק לסיבובים. אורכו של כל סיבוב בין 5 ל-15 דקות בהתאם למשימה.

איך משחקים בפיינטבול הגושרים?

האפשרויות הן רבות כי זה תלוי במספר המשתתפים גילם והעדפות של הקבוצה. מכל מקום פיינטבול הגושרים עובד בשיטה המודולארית: השיטה מבטיחה הנאה של כל משתתף ושומרת על הבטיחות. עקרונות השיטה המודולארית שהומצאה ע"י המנכ"ל אבי שלמה הן: ראשית הדרגתיות, מתחילים במשחק פשוט של פגיעות ., לאחר המשחקון עוצרים להידברות וחשיבה רפלקטיבית ( חשיבת שיקוף) בה מסביר המדריך מה היה ואיך משתפרים, ואז ממשיכים לשחק במשחק, אבל עם משימות מורכבות וקשות יותר ממשחקון למשחקון. עיקרון ההדרגתיות תורם לתחושת הביטחון של הלוחם, תורם לשיפור והלמידה תוך כדי לחימה. עקרון נוסף וחשוב בשיטה המודולארית הוא עקרון היחסיות. שיטות משחק הפיינטבול דומות אך המדריכים שמים דגש על ההבדלים בין קבוצות האוכלוסיה, על העדפותיהם והצרכים שלהם ובעצם מאפשרים למדריך לשנות ולשפר משימות ומשחקונים.

מה זה "חדר סטרילי"? או במילים אחרות חדר המתנה?

חדר סטרילי זה חדר בגודל 3 על 3 מטר, הנמצא בתוך מתחם הלחימה . לשם מגיעים לוחמים שנפסלו או יצאו מהמשחק בהוראה של המדריך. החדר ממוגן מכל צדדיו ע"י רשת הגנה, המונעת מכדור פיינטבול לעבור דרכה.
דוגמא למשחקון פשוט בפיינטבול הגושרים:

הקבוצות תופסות עמדות משני צדי הזירה , מטרת המשחק בשלב זה היא לפגוע ביריב ע"י ירי מדוייק, שחקן שנפגע מכדור/ים בגוף במסיכה או בנשק מתפנה לחדר ה"סטרילי", הנמצא במרכז המגרש, שם מבלה עד תום הסיבוב ולאחר מכן "קם לתחייה" בסיבוב הבא.איפה נכנסים עקרונות השיטה המודולארית במשחק פיינטבול "פשוט " זה?

מדריך המשחק מונחה ע"פ השיטה המודולארית, במידה והמדריך רואה שלוחם מסויים יורה ללא הבחנה עוצר אותו המדריך ומסביר לו שישמור על הכדורים למשחקונים הבאים: "יש הדרגתיות ישנם משחקים נוספים שמור על התחמושת שלך". במהלך זה של מדריך, בא עיקרון ההדרגתיות לביטוי. כאמור מדריך המשחק מונחה ע"פ השיטה המודולארית, במידה והמדריך רואה כי הלחימה מתנהלת כמו שצריך, דהיינו הלוחמים תופסים מחסות, הירי מבוקר והדרגתי, אזיי, מפסיק המדריך את המשחק. ע"פ עיקרון היחסיות צריך להפסיק את המשחק כי מטרות המשחק הושגו: תפיסת מחסות , ירי מבוקר, ופריסה טובה לרוחב המגרש. ההגיון אומר כי הלחימה חסרת ערך והלוחמים יורים סתם ואין התקדמות. המדריך עוצר את המשחק ומסביר ללוחמים את המשחק הבאץ המשחק הבא יהייה בהכרח קשה ומורכב יותר, מפני שעיקרו ההדרגתיות ועיקרון היחסיות חשובים לנו תמיד.

מה התרומה של מדריך הפיינטבול למשחק עצמו?

אבי שלמה המנ"כל אומר: "איכות המשחק נקבעת ע"י איכות המדריך". מדריך פיינטבול בקיבוץ הגושרים הוא מדריך ערכי, איכותי ואכפתי. חשוב למדריך שכולם יהנו, יהנו באמת לא כאמירה חסרת תוכן, אלא, בשליחות. מדריך הפיינטבול בגושרים הוא עירני תקיף ואדיב. רואה את בטיחות הלוחמים לנגד עיניו.מה כולל תדריך בטיחות?

תדריך הבטיחות מועבר ע"י מדריך פיינטבול. הלוחמים המשתתפים במשחק מחויבים לשבת ולהקשיב, הקשב היטב, לתדריך הבטיחות. כולם עוברים תדריך בטיחות גם אם שיחקו בעבר פיינטבול, גם אם הם לוחמים פעילים בצה"ל, גם אם הם קצינים, מאבטחים או בוגרי סיירת מטכ"ל. חובה לעבור תדריך בטיחות ולחתום על טופס.

התדריך מתחיל בנושא הכי חשוב בעצם:

מסיכה.הוראת הבטיחות החשובה ביותר: מסיכה לא מורידים מהפנים ללא אישור מפורש מהמדריך.

למדריך הזכות הבלעדית להורות להוריד מסיכה מהפנים. אף לוחם המשתתף במשחק הפיינטבול לא מוריד מסיכה על דעת עצמו . מקרים רבים יכולים לקרות תוך כדי לחימה: כדור פיינטבול פגע במסיכה ולא רואים כלום., הלוחם קיבל מכה חזקה באחד האיברים בגוף והכאב בלתי נסבל., הרגשה של התעלפות בגלל התרגשות., הרגשה של התעלפות בגלל הצפה של אדרנלין בדם,. הכיש אותך נחש., כדור פיינטבול פגע במסיכה ונכנס לך צבע לתוך הפה.

מקרים כאלה ואחרים קרו לנו בפיינטבול הגושרים, אך הם אינם סיבה להורדת מסיכה מהפנים ללא רשות מפורשת. אין שום סיבה להוריד את המסיכה בשעת הלחימה בגלל שהסכנה היא שיפגע כדור בעין, כדור פיינטבול שפוגע בעין גורם לעיוורון חד משמעית !!!!

לכל בעיה תוך כדי משחק הפיינטבול יש פיתרון, פרט להורדת מסיכה ללא רשות. הורדת מסיכה ללא רשות היא עבירת בטיחות חמורה!!!

לוחם פיינטבול שיעבור על הוראת בטיחות זו יורחק לאלתר מהמשחק!!! ללא כל פיצוי מצד פיינטבול הגושרים. כל משתתף מחוייב בחתימתו להוראות הבטיחות. המדריך מראה ללוחמים איך מניחים את המסיכה על הפנים, כיצד מתאימים את המסיכה ואיך מורידים את המסיכה. חשוב לציין כי נכנסים לזירת הלחימה עם מסיכה על הפנים, אולם במהלך המשחקונים עוצרים לחשיבה והתרעננות, המדריך מוודא שהנשקים נצורים ואז נותן רשות להוריד את המסיכה מהפנים. נוהל הורדת המסיכה מהפנים מתבצע מספר פעמים במשחק הפיינטבול, הנוהל מתבצע בצורה מסודרת, תוך דגש על שני נושאים חשובים: מסיכה ונשק נצור ו"נמוך".

הנושא השני בתדריך הבטיחות הוא הנשק הרובה. המדריך מראה ללוחמים את נשק הפיינטבול, רובה הפיינטבול, מציג את החלקים החשובים של נשק הפיינטבול, ואז עובר להסבר על צורת ההיתנהלות עם נשק הפיינטבול. הדרך בה מתנהלים עם רובה פיינטבול הוא בנוהל של נשק/רובה "נמוך". נוהל נמוך

מהו המושג "נשק נמוך" או "נוהל נמוך"?

"נשק נמוך" הוא מושג שהומצא ע"י המנכ"ל של פיינטבול הגושרים אבי שלמה. המושג "נשק נמוך" הוא מצב בו נמצא הנשק כשלא נלחמים : הקנה של הרובה מופנה כלפי מטה, רובה הפיינטבול מוחזק ע"י הלוחם ביד אחת ללא צורך בהפעלת כוח, הנשק מופנה כלפי מטה בתנוחה קלה וטיבעית, האצבע מחוץ לשמורת ההדק, והניצרה סגורה. לרובה פיינטבול, כמו כל נשק אחר, מצוייד בניצרה. מהי ניצרה? ניצרה היא כפתור (דו צדדי) הנמצא בנשק. בעזרת כפתור זה נוצרים או פותחים את הנשק. נשק בנוהל "נמוך" הוא נשק נצור, דהיינו הניצרה סגורה, מצב בו אי אפשר ללחוץ על ההדק.


מדריך הפיינטבול מראה היכן נמצאת הנצרה., כיצד פותחים/סוגרים אותה.
אגב, הפעילות הראשונה שעושים בתוך זירת הקרב ממש לפני תחילת הקרב היא תרגול של פתיחה וסגירה של הנצרה, ואז עוברים למטווח קצר של 5 כדורים בעמידה. מטרת המטווח היא "להרגיש" את רובה הפיינטבול ועוצמתו, לבדוק את יכולת הלוחם לכוון ולירות, וגם לעשות בדיקה שרובה הפיינטבול אכן יורה.

תדריך הבטיחות נועד לשמור על בטיחות וביטחון הלוחמים במשחק הפיינטבול. כאמור, שני הנושאים החשובים הם המסיכה והנשק. בנקודה זו של תדריך הבטיחות אמור כל משתתף להפנים את נושא המסיכה והנשק בנוהל הנמוך. המדריך משאיר זמן לשאלות בנוא המסיכה והרובה , ואז עובר לנושא טווח הירי. אסור לירות על לוחם אחר מטווח בטיחות של פחות מ 7 מטר. המדריך נותן דוגמא מוחשית מה זה 7 מטר . אסור לירות מטווח של פחות מ 7 מטר.
מייד לאחר מיכן עובר המדריך על כל הוראות הבטיחות הבאות

מהן הוראות הבטיחות לפיינטבול?

לפי הוראות קצין קליעה ראשי של משטרת ישראל

הוראות בטיחות ירי כדורי צבע : פיינטבול

פיינטבול הגושרים

1. כל המשתמש במתקן, מאשר בכניסתו ובחתימתו, שקרא והבין את הוראות הבטיחות.

2. חובה להשתמש באמצעי הבטיחות המיועדים לאזור הפנים והגוף (מסכה, מגן צוואר, מגן חזה, מגן משפחה, כפפות וכו').

3. אסור בהחלט להוריד את מסכת המגן מהראש והפנים ללא אישור או הוראת המדריך.

4. לעולם אין לכוון את הרובה לעבר אדם אשר אינו לבוש באמצעי מיגון מתאימים.

5. התייחס לכל רובה כאילו הוא טעון ולא נצור.

6. אין להוריד את מחסום הקנה מרובה הצבע ללא אישור המדריך.

7. אין לירות לעבר אדם שהרים את ידו לאות תקלה או הקרוב מ-7 מטר.

8. במקרה של תקלה: נצור הנשק, השאר את הרובה מכוון לקרקע, הרם ידך באוויר והמתן למדריך לקבלת הנחיות.

9. הכניסה לשטח הלחימה של כדורי הצבע עם נשק-חם אסורה בהחלט!!

10. התעלמות מאחד מחוקים אלו, עלולה לגרום לפציעה קשה ואף למוות.

11. אין להרים כדורים אשר נפלו ואין לעשות שימוש חוזר בכדורי הצבע.

12. אדם המתעלם מאחד (או יותר) מכללי הבטיחות ומהוראות המדריכים, מאשר בחתימתו כי יישא באחריות לנזק העלול להיגרם לו או לסובבים אותו.

13. האתר שומר לעצמו את הזכות להרחיק מהמתקן כל אדם אשר הפר את הוראות הבטיחות ו/או שהתנהג בצורה, אשר לדעת המפקח/ מדריך בשטח, מסכנת אותו או את הסובבים אותו.

14. הנני מאשר בזאת, כי קראתי והבנתי את כל האמור לעיל והנני מתחייב לנהוג לפי כללים אלו.

15. הנני מאשר בחתימתי כי כל נזק אשר יקרה לי ולאחרים , אשר נובע מאי ציות להוראות הבטיחות או המדריכים, הנו על אחריותי הבלעדית.האם חובה לחתום על טופס הבטיחות הזה?

כן. כל משתתף חותם על טופס זה: חובה. שם + חתימה + אי מייל + נייד

מייד לאחר תדריך הבטיחות מתחילים להתלבש.


שלב ההתלבשות מהו?

שלב ההתלבשות מתבצע מייד עם סיום תדריך הבטיחות. הלוחמים המשתתפים במשחק הפיינטבול מקבלים מדים מוסווים, נחלקים לשתי קבוצות, כל קבוצה מקבלת מדים בצבע שונה, בד"כ צבע כדורי הפיינטבול דומה בשני הקבוצות. ההתלבשות היא תהליך שחייב להתבצע ביחד, כל חברי הקבוצה מתלבשים יחד כדי למנוע מצב בו כולם מחכים "להלמוט" התורן. סדר הלבוש הוא כזה:

ראשית לובשים מגן משפחחה., מגן חזה גב., מדים: מכנס וחולצה., מסיכה והתאמת מסיכה., כפפות., צגן צוואר., בסיום ההתלבשות מגיעים לעמדת קבלת הנשקים הרובים.

מתי מקבלים רובים של פיינטבול?

מיד בסיום שלב ההתלבשות כל לוחם שם מסיכה ומגיע לקבל נשק. כל לוחם מקבל לידו רובה נצור כשהמסיכה על פניו נכנס לזירת הקרב. חובה להשאר עם מסיכה על הפנים כל זמן השהייה בזירת הלחימה, כפי שהוסבר בתדריך הבטיחות.

מתי יורים כבר...ברובה פיינטבול?

לפני תחילת המשחק מבצעים מטווח או ניסוי כלים ואז עוברים למשחק הפיינטבול שאליו התכוננו...משחק פיינטבול בנוי בעצם ממספר משחקונים: תלוי כמובן במספר הכדורים.
בסיום מחזירים הציוד למקום.

מתי טוב יותר לשחק- ביום או בלילה?

פיינטבול הגושרים פתוח 24 שעות בימממה מתי שתרצו -----פיינטבול הגושרים לרשותכם.

חובה להזמין מראש


 לתאם הגעה לנייד של אבי:

050-5473508

שטח הזירה מואר היטב כך שאין שום בעיה לשחק גם בשעות החושך. מומלץ בימי הקיץ החמים...

איך נרשמים למשחק?

ההרשמה מתבצעת באמצעות הטלפון: 0505473508 לדבר עם אבי בכל שעה שתרצו. רצוי לבצע הזמנות כמה ימים מראש בכדי להבטיח מקום פנוי בעיקר בשבתות חגים ומועדים.

אנחנו מעט משתתפים מה נעשה?

צור אתנו קשר וננסה לצרף אתכם לקבוצה מתאימה. שימו לב! לא תמיד ניתן להצטרף לקבוצות אחרות. אפשר להרשם אצל אבי שלמה ולחכות לקריאה., או לסירוגין להגיע לפי קריאה מתוזמנת.


אפשר להשכיר את המגרש רק בשבילנו?


בד"כ כן, אלא אם זה זמן לחוץ של שיא עונה או שמישהו הזמין מראש לאותה שעה.
מבחינת פיינטבול הגושרים ניתן לעשות כול דבר חוקי והגיוני המשרת את הלקוחות

מספר משתתפים גדול מקנה הנחה?

התשובה היא כן. פיינטבול הוא ספורט קבוצתי, אך יש קבוצות קטנות וקבוצות גדולות, קבוצה של עד 20 חברה היא קבוצה קטנה, קבוצה של יותר מ 20 איש תזכה למחיר טוב יותר. . ידוע כי פיינטבול הגושרים נותן את המחיר הנמוך ביותר בארץ תבדקו אותנו. פיינטבול הגושרים אינו עורך מבצעים. פיינטבול הגושרים עצמו הוא מבצע שהצליח, אתם מוזמנים להצטרף להצלחה


למי ניתנת הנחה?

  • הנחה ניתנת לחיילים.
  • הנחה ניתנת לתושבי הגליל העליון ורמת הגולן.
  • הנחה ניתנת לסטודנטים
  • הנחה ניתנת לקבוצה גדולה מעל 25 איש.


האם משחק פיינטבול מתאים גם לבנות?

בוודאי, זה מדהים כמה הבנות בכלל והנשים בפרט הן לוחמות תרתי משמע. מנסיוני עד היום הנשים משחקות יותר טוב מהגברים, רוצה לומר, לפי מה שראיתי הן אמיצות יותר מחושבות יותר ומשיגות את מטרתן ביעילות. הנשים מדברות פחות ועושות יותר. כשליש ממבקרנו הן נשים. בעולם הפיינטבול קיימת דעה הגורסת כי אישה יעילה יותר מהגבר בזירה היות ולהבדיל מגבר אינה זקוקה לשדר לכל העולם את תדמית ה"מאצ'ו" וכך עושה הרבה פחות שטויות. מאידך אין המשחק מומלץ לנשים בהריון.

מהם מקומות וערים בהם ניתן לשחק פיינטבול?

ניתן לראות תשובה מפורטת לשאלה זו במדור הפילוסופיה של הפיינטבול( נערך ונכתב ע"י אבי שלמה, מנכ"ל פיינטבול הגושרים).

למילה "פיינטבול" שיבושי לשון רבים:פייט בול, פיין בול, פינטבול, פיינט בול, פינטבול, פינבול, פינט בול, פיינט-בול, פינט-בול, רובי צבע, מלחמות צבע, אקדחי צבע וכו', וזאת בשל המורכבות של המילה בלועזית. בערך פיינטבול באתר וויקיפדייה ניתן ההסבר הבא:


paint (צבע) ו-ball (כדור). באנגלית: הנכונה הנו paintball והעברי: פיינטבול.

קיבוץ הגושרים., על מה ולמה

הגושרים הוא קיבוץ באצבע הגליל. הקיבוץ הוקם בספטמבר 1948 על ידי עולים מטורקיה, בתחילה במבנים הנטושים של יישוב קודם בשם נחלים, ומאוחר יותר הועבר כקילומטר צפונה לנקודה חדשה בסמוך לכביש המקשר בין קריית שמונה לבין קיבוץ דן. בתחומי הקיבוץ מספר נביעות ונחלים, בהם אחד מפלגיו של נחל דן.

העולים בחרו בשם "הגושרים" שמסמל את היותם גשר בין הארץ לבין הגולה.


יישובי מועצה אזורית הגליל העליון

קיבוצים

איילת השחר · ברעם · גדות · גונן · דן · דפנה · הגושרים · חולתה · יפתח · יראון · כפר בלום · כפר גלעדי · כפר הנשיא · כפר סאלד · להבות הבשן · מחניים · מלכיה · מנרה · מעיין ברוך · משגב עם · נאות מרדכי · סאסא · עמיעד · עמיר · צבעון · קדרים · שדה נחמיה · שמיר · שניר

כל הזכויות שמורות לפיינטבול הגושרים

 

הודעה מהירה

יצירת קשר

 

כתובת מייל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

טלפון

079-572-9299

תמונות מהשטח