טלפון


אינציקלופדיה של הפינטבול

האינציקלופדיה של הפינטבול

מהו פיינטבול?

פיינטבול Paintball - כדור צבע, הוא משחק הדמיית לחימה המתבצע על ידי ירי בכדורי צבע המשאירים את חותמם במקום פגיעתם. משחקי ירי אלה מיועדים למבוגרים, נוער וילדים ומוכרים ברחבי העולם כענף ספורט פעיל.
משחקי פיינטבול משמשים לבילוי בשעות הפנאי, גיבוש צוותי עבודה, חגיגת מסיבות ועוד. זהו ענף ספורטיבי המקיף עשרות מדינות ומיליוני בני אדם. צבאות שונים משתמשים בכלי המשחק לצרכי אימונים.
תחרויות פיינטבול מתקיימות בכל העולם, וקיימות ליגות בינלאומיות של המשחק. ארגונים, אוניברסיטאות ומפעלים רבים הכניסו פעילות זו לתכניות הרווחה של העובדים.
משחקי הפיינטבול מחולקים לשני סוגים: פיינטבול רגיל (משחקי הדמיה) - משחקים אלו משוחקים בזירות מסוגים שונים, בהן מדומים תנאי שדה קרב אמיתי (בניינים, עצים וכו'). ליגת פיינטבול - משחקי פיינטבול במסגרת ליגה שבה משתתפות קבוצות המתחרות זו בזו במטרה לנצח ולהוביל בטבלאות הניקוד של הליגה.

למה משחק הפיינטבול יקר?

פיינטבול הוא משחק "חזק" אך מאוד יקר בגלל הסיבות הבאות: ביטוח הפיינטבול יקר משום שמשחק פיינטבול הוא בעצם משחק ירי, משחק מלחמה, הכולל ירי: כל המושגים הנ"ל הקשורים ללחימה ולקיחת סיכון גורמים לחברות הביטוח השונות לקטלג את משחק הפיינטבול כמשחק בעל רמת סיכון גבוהה לכן הפרמייה של ביטוח הפיינטבול גבוהה מאוד והופכת את הוצאות הביטוח לבעל אתר פיינטבול למשמעותית מתוך סך כל התקציב בסעיף ההוצאות הקבועות. סיבה חשובה שניה היא הנדל"ן, איך זה קשור? זה קשור לאדמה, פיינטבול משחקים על נכסי דלא ניידי ובראשי תיבות נדל"ן ולא סתם שטח קטן אלא שטח משחק פיינטבול מגיע לבין 3 ל 10 דונם בקירוב. פיינטבול הגושרים יושב על שטח של 5 דונם אורכו 85 מטר ורוחבו הממוצע 50 מטר. צריך להשכיר מקום גדול כזה ולשלם דמי שכירת לקיבוץ הגושרים, דמי שכירות המגיעים לאלפיי שקלים לחודש. פיינטבול הגושרים צריך לשלם ארנונה למועצה המקומית הגליל העליון. מועצה איזורית בכל מקום בארץ לדוגמא: מועצה אזורית שומרון, מועצה אזורית גליל מערבי, מועצה אזורית אילות שע"י אילת וכד' הן מועצות אזוריות המושטתות על תיירות יותר נכון אטרקציות תירותיות מסוגים שונים: אטרקציות צימרים, אטרקציות לילדים ואטרקציות שונות אחרות, המפרנסות את המועצה האזורית ע"י תשלום ארנונה. כל האמור לעיל עד כאן גורם לאתר הפיינטבול בקיבוץ הגושרים ולאתרי פיינטבול אחרים בכל רחבי הארץ, להוצאות גבוהות קבועות, המייקרות את משחק הפיינטבול והופכות אותו לאטרקציה יקרה עם אופי יוקרתי. ניתן לסכם ולומר כי משחק הפיינטבול יקר בגלל ההוצאות הקבועות הגבוהות של הביטוח והשכרת השטח הפיינטבול, אולם זה רק צד אחד של המטבע מבחינת ההוצאות. הצד השני של המטבע הוא ההוצאות הישירות, הכוונה היא בעיקר לכדורי צבע. כדור צבע הוא "כלי-העבודה" של הפיינטבול. כדור צבע עולה בממוצע 0.10 אגורות לכדור לפיינטבול הגושרים. חשוב לציין כי פיינטבול הגושרים קונה כדורי צבע מיבואן ולא מייבא כדורי צבע בעצמו. המשמעות הישירה של נתון זה היא: עלות 110 כדורים למשתתף במשחק פיינטבול מגיע ל 11 ש"ח (כולל מע"מ). זה מדהים כמה זה יקר. עלות משחק רגיל היא 115 ש"ח, שמיתוכם מורידים אוטומטית את עלות כדורי הצבע: 11 ש"ח מתוך 115, ובאחוזים זה 16% מהוצאות עסק פיינטבול. נתון זה הוא נתון משמעותי לאתר תיירותי המשמש אטרקציה.

מה זה פיינטבול?

פיינטבול זו מילה באנגלית שמשמעותה היא: כדור צבע.

פיינטבול הוא משחק מלחמה המדמה לחימה אמיתית בין שתי קבוצות, אשר יורות זו על זו בעזרת רובי צבע. רובה צבע הוא רובה שיורה כדורי צבע, כדורי הצבע נורים פוגעים במטרה ו"מתפוצצים", בעצם מתנפצים על הגוף והצבע שבתוכם "נתפס" על הבגד. כדור צבע בעצם מסמן פגיעה.

האם כדור צבע הוא רעיל?

לא. כדור הצבע לא רעיל.

ממה עשוי כדור צבע?

כדור הצבע עשוי צבע מים. מעטפת כדור צבע עשויה מחומר ז'ילטיני, "נושם". כדור צבע הוא כדור הרגיש לטמפרטורה וללחות. מתייחסים אל כדור צבע כאל פרי, שצריך לשמור מלחות ומטמפרטורות קיצוניות. לדוגמא: היצרנים של כדור צבע ממליצים לאחסן את כדור הצבע בטמפרטורה הנעה בין 15 ל 30 מעלות צלסיוס. חריגה מטמפרטורות אלו פוגעת בכדור הצבע.

האם מאחסנים כדור צבע בצורה מיוחדת?

כמובן, בהמשך לנאמר לגבי הטמפרטורה, יש צורך לשמור את כדור הצבע בוואקום. כדור צבע מגיע ארוז בוואקום בתוך ארגז. בכל ארגז ישנם 2000 כדורי צבע. 2000 כדורי הצבע מחולקים ל 4 שקיות ווקום המופרדות בדרך כלל במחיצות קרטון. כל שקית של כדורי צבע מכילה 500 כדורים.

איחסון כדור פיינטבול הוא דינאמי, דהיינו צריך להפוך את ארגז כדורי הצבע כל שבועיים לצד ההפוך, פשוט להפוך צד. הסיבה היא פשוטה: צבע המים שמכיל כדור הצבע עלול לשקוע ולגרום לחוסר שיווי משקל של כדור הצבע, דבר העלול לגרום לכדור הצבע לאבד את מרכז הכובד, וכשנירה את כדור הצבע הוא יעוף בצורת קשת.

מה קוטר כדור צבע, מה הקוטר של כדור פיינטבול?

קוטר כדור צבע (פיינטבול) הוא 0.68 אינץ'. במילים אחרות כדור צבע דומה לגולה אחד לאחד.

כמה שוקל כדור צבע (פיינטבול)?

כדור צבע שוקל 3 גרם.

מה הצבע של כדור צבע (פיינטבול)?

הצבע של כדור צבע שונה מארגז לארגז.
בדרך כלל כדור צבע נחלק לשני צבעים: צבע חיצוני של כדור הצבע (פיינטבול) אותו רואים כשמחזיקים את כדור הצבע, השני הוא המילוי של כדור הצבע (פיינטבול) אותו רואים (או מרגישים), כשהכדור מתנפץ., מתפוצץ.. בדרך כלל הצבעים הפנימי והחיצוני שונים זה מזה, לדוגמא: נראה כדור צבע שציבעו החיצוני הוא סגול והתוכן של כדור צבע הוא צבע צהוב.

ניתן לדעת מה צבע כדור הפיינטבול ע"י התבוננות בצידו החיצוני של הארגז: מודפס . יש רישום בשפה האנגלית המתאר מה הצבע החיצוני של כדור הצבע, ומה ציבעו הפנימי של כדור הצבע.

מהי ההגדרה החוקית של רובה פיינטבול?

רובה פיינטבול מוגדר כ"צעצוע מסוכן", אך משטרת ישראל מתיחסת אליו כאל כלי נשק לכל דבר, בכל המדובר לגבי אחסנה של רובה הפיינטבול ואחזקתו, וכמובן ברישיון להפעלת אתר פיינטבול. אני צריך לבדוק טוב יותר את נושא החוקיות של סחר קנייה/מכירה של רובה פיינטבול. לדוגמא: שוטר עורך חיפוש בביתו של אלמוני למציאת סמים ומוצא בין היתר רובה פיינטבול. האם זו עבירה על החוק או יתעלם השוטר ממצא זה כי הבין שאין לו "קייס".

באיזה נשק או רובה משתמשים?

הנשק הנפוץ והמוכר ביותר בעולם הפיינטבול הוא רובה צבע בשם: "טיפמן קוסטום 98" Tippmann 98 Custom ניתן לראות בתמונה
זהו הרובה הנפוץ ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. יש צורך להוסיף לרובה בלון גז ומחסנית. פיינטבול הגושרים משתמש ברובה הפיינטבול הנ"ל.

שלח

רובה אמין חזק, הנקרא בשם "סוס עבודה".

מה מידת הדיוק של רובה הפיינטבול:

רובה פיינטבול הוא רובה מדוייק להפליא היורה את הכדורים במהירות של 196 מטר לשנייה- מהירות לועה. ירי בכינון ישיר יעיל למרחק של 30 מטר בקירוב.

מה זה בלון?

הבלון מורכב לחלק האחורי של הרובה בהברגה.
בלון גז לרובים של פיינטבול נראה כך:
בגודל של בקבוק חצי ליטר של קוקה קולה.
בלון דמויי בלונים של סודה של פעם. ישנם גדלים שונים ומגוונים..

איזה סוגי מילוי, או יותר נכון שיטת מילוי קיימים?

קיימים שתי שיטות מילוי. האחד מילוי גז, השני מילוי אוויר דחוס: ישנם בלונים לגז ובלונים לאוויר דחוס. השימוש בבלוני גז הוא השכיח והנפוץ ביותר בארץ.
באירופה ובארצות הברית, שיטת מילוי האוויר הדחוס היא הנפוצה והשכיחה ביותר. הסיבה לכך היא מעניינת.

מדוע השימוש באוויר דחוס למילויי בלונים שכיח בכל רחבי העולם, ואילו בארץ שכיחה שיטת מילוי הגז?

ההסבר לתופעה זו הוא מורכב, אתחיל ואומר כי אחזקת רובה פיינטבול או רכישת נשק חם אחר כמו אקדח אמיתי או רובה אם 16 למשל, היא דבר שכיח ונפוץ ברחבי העולם: אין צורך ברישיון או תהליך רישויי מסודר כמו בישראל. אפשר ללכת לחנות כלי נשק לבחור נשק חם ולקנות אותו, פשוט כך. פועל יוצא מכך מאפשר לכל דיכפין לרכוש רובה צבע ליצור קבוצה לצאת ליער הקרוב ולשחק. שיטת האוויר הדחוס טומנת בחובה יתרונות רבים, הגורמים לאנשים ברחבי העולם פשוט להשתמש בה. היתרונות המובהקים של שיטת האוויר הדחוס נעוצים בעובדה שהאוויר הדחוס "נקי" יותר ואפילו "ירוק" יותר, האוויר הדחוס מאפשר להשתמש בטכנולוגיה המאפשרת ירי כדורים בקצב מדהים של 12 כדורים בשניה, בנוסף ניתן לומר כי האוויר הדחוס זול יותר הוא כאן בחינם ועוד.....סיבות רבות.
נשאלת השאלה....

אם שיטת מילוי האוויר הדחוס כ"כ טובה, למה לא עוברים לשיטה זו בארץ?

אז זהו .... הסיבה לכך היא כלכלית גרידא. הציוד והמערכת של האוויר הדחוס יקרה כמעט פי 3. לדוגמא בלון גז עולה 150 ש"ח, ואילו בלון אוויר דחוס עולה 450 ש"ח בקירוב. סיבה נוספת לכך שאתרי פיינטבול בארץ מעדיפים את שיטת הגז על האוויר הדחוס היא שבלון האוויר הדחוס לא נוח בגלל גודלו ומשקלו. בלון האוויר הדחוס גדול ומגושם יותר וגורם ללקוחות להמנע משימוש בו. ( הסבר מעניין זה קיבלתי מליאור רויכמן, מנהל אתר פיינטבול איילת השחר, תודה ליאור).

באיזה סוג גז משתמשים למילוי?

הגז המדובר הוא גז מסוג פחמן דו חמצני או בלועזית: co2 נוזלי סיפון.
מילוי הגז הוא תהליך לא פשוט.
צריך לקנות בלון גז גדול co2 נוזלי סיפון, מחברה המספקת גז. לרכוש ערכת מילוי ואז:

כדי שיתאפשר מילוי גז אופטימאלי לתוך הבלון צריך להקפיא את הבלון. תהליך ההקפאה עוזר למלא כמות גז גדולה יותר בכל מילוי. לדוגמא: מילוי בלון גז ללא הקפאה יתמלא הבלון ב70 עד 100 גרם של גז, לעמת זאת אם נקפיא את הבלון הריק ונמלא אותו כשהוא במצב קפוא נוכל למלא עד 300 גרם גז. 70 גרם גז מול 300 גרם.

איך נראת מסיכת פיינטבול?

כך:

מסכת פיינטבול מסכת פיינטבול נוספת

ישנם סוגים שונים ומגווונים

איך נראת ערכת פיינטבול בסיסית ומה היא כוללת?

הערכה כוללת רובה פיינטבול, בלון גז , מחסנית, מסיכה, כדורים וציוד מיגון מגוון.

איך עושים כדורי צבע?

משחק הוא פעילות, הנעשית בדרך כלל לשם הנאה, בידור ולימוד. מרכיבי המפתח במשחקים הם המטרות, החוקים, האתגרים ושיתוף הפעולה ההדדי. משחקים דורשים בדרך כלל כוח פיזי, שכלי או מנטאלי. למשחקים רבים יש יתרונות פרט להנאה, כגון למידה,חשיבה, שיפור המוטוריקה והקואורדינציה, שיפור הכושר הגופני ויצירת אינטראקציה חברתית.

ידוע כי האדם שיחק במשחקים עוד בתקופה הפרה-היסטורית, ומאז ומתמיד נהוג להפריד בין משחקים לבין עבודה המוצעת בעיקר עבור פיצוי או תגמול כלשהו. נהוג להפריד את המשחקים גם מאמנות, תחום הנוגע בביטוי רעיונות, דעות ואמונות

כושר גופני הוא מכלול היכולות של אדם לבצע פעולות גופניות מאומצות לאורך זמן. כמו כן, כושר גופני מאפשר לאדם לבצע פעולה אינטנסיבית ספציפית כגון הרמת משאים כבדים בפרקי זמן קצרים. כושר גופני גבוה משפר את הבריאות ויש לו השפעה טובה גם על היכולות הקוגנטיות. כך למשל נוהגים חלק מהשחמטאים הבכירים לבצע אימוני כושר קבועים כדי לשמור על רמת משחק גבוהה.

בישראל לימודי כושר גופני הם מקצוע חובה בבית הספר במסגרת שיעורי חינוך גופני. לפעמים גם מקומות עבודה מסוימים מעודדים את עובדיהם לעסוק בכושר גופני ואף מקימים מכוני כושר במקום העבודה או מממנים מנוי לחדר כושר לעובדים במטרה לשפר את ביצועיהם בעת העבודה.

אורח החיים משפיע על כושר גופני. עיסוק בספורט, במיוחד בשילוב תזונה נכונה, יכול לשפר את הכושר הגופני. גם לגיל יש השפעה ניכרת על הכושר.

משחק אסטרטגיה הוא משחק שעל מנת לנצח בו יש צורך בקביעת תוכנית פעולה, דהיינו אסטרטגיה.

המשחק יכול להיות משחק קופסה, משחק וידאו או משחק מחשב. רבים ממשחקי האסטרטגיה הם משחקי חשיבה, כך גם שחמט נחשב למשחק אסטרטגיה משום שיש צורך באסטרטגיה כדי להביס את היריב להכניע את המלך. ישנם משחקי מחשב רבים העוסקים באסטרטגיה, רבים מהם משחקי פעולה ומלחמה, כמו משחקי המחשב סטארקראפט, Age of Empires, בהם על מנת להביס את היריב יש צורך בלחימה מחושבת, למשל אם צבא מועט תוקף צבא גדול, יש צורך בהתקפה מחושבת, כמו הקפת והפתעת היריב. לעתים יש במשחקי אסטרטגיה גם אלמנט של מזל, לדוגמה: במונופול נדרשת חשיבה אסטרטגית של השחקן, אך הניצחון תלוי גם בתוצאות זריקת הקוביות.

משחק חשיבה הוא משחק בהם יכולתו האינטלקטואלית של השחקן היא אשר מכריעה את הכף, להבדיל ממשחקי מזל, למשל, שבהם נדרש בעיקר מזל, או משחקי ספורט, בהם נדרשת גם פעילות גופנית. בנוסף לחשיבה מעמיקה דורשים משחקי חשיבה גם ריכוז וסבלנות.

משחק החשיבה הנודע ביותר הוא שחמט, ודומים לו, בדרגות קושי שונות, המשחקים דמקה, ועוד. משחקים מהסוג הזה, שבהם אין אלמנט של מזל נקראים משחק אסטרטגיה אבסטרקטי.

חשיבה נדרשת גם במשחקי אסטרטגיה, אך לעתים יש בהם גם אלמנט של מזל. דוגמה: במונופול נדרשת חשיבה אסטרטגית של השחקן, אך הניצחון תלוי גם בתוצאות זריקת הקוביות.

להלן כול התוצאות של המילה פיינטבול ותוצאותיה במנוע החיפוש של גוגל לפי מידת ההופעות שלהם בסדר יורד

כולל את המילה פיינטבול ברחבי ישראל:

פיינטבול, פיינטבול כפר סבא, פיינטבול חיפה, פיינטבול ישראל, פיינטבול ראשון לציון, פיינטבול בית ברל, פיינטבול הרצליה, פיינטבול איילת השחר, פיינטבול מ א רוי בע"מ, פיינטבול בצפון, פיינטבול הגושרים, פיינטבול כרמים, רובי פיינטבול למכירה, פיינטבול אילת, פיינטבול צפון, פיינטבול תל אביב, פיינטבול ערד, פיינטבול מרכז, פיינטבול האון, פיינטבול מושב אורה, פיינטבול פלמחים, פיינטבול ירושלים, פיינטבול לילדים, פיינטבול בדרום, פיינטבול נתניה, פיינטבול עין המפרץ, פיינטבול בחיפה, פיינטבול בקריות, פיינטבול, פיינטבול, בינבול, פינבול, פייט בול, בינטבול, phhbycuk, paintball, paintball hagoshrim

איפה יש אתרי פיינטבול בארץ? ומה משקלם מבחינת תוצאות בגוגל? פיינטבול בישראל.

אתרי פיינטבול בישראל פרושים לאורכה ולרוחבה של הארץ. אתרים רבים של פיינטבול קמו ונפלו לאחר שנה שנתיים בגלל שפיינטבול הוא ספורט יקר הדורש פעילות רציפה כדי לממן הוצאות קבועות גבוהות. ( ראה שאלה: למה משחק פיינטבול יקר? ).

איך אתר הפיינטבול באילת?

נתחיל דווקא באילת. אטרקציות באילת הוא מושג שכיח בגוגל. אחד האטרקציות באילת הוא פיינטבול אילת. פיינטבול אילת הוא אתר פיינטבול פעיל המושתת על תיירות פנים, קבוצות, פיינטבול לילדים, יום הולדת, פעילות חברתית, פעילות לילדים, יום הולדת לילדים, מסיבת הפתעה, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, יום כיף לעובדים, יום כיף לאמא, יום כיף ליום הולדת, יום כיף לקבוצה, יום כיף לקבוצות, אטרקציה צימרים, אתגרים אין, צימרים רבים מפרנסים אטרקציות רבות כולל פיינטבול ירושלים שיתוף פעולה עם אטרקציות שונות. פיינטבול אילת נכנס לקטגוריה של אטרקציה אילת, שהוא אחד המילים הכי חשובים בגוגל. פיינטבול אילת מקבל בגוגל 290000 תוצאות. פיינטבול אילת חזק בתמונת הפיינטבול. חזק ואמץ.

איך אתר הפיינטבול בירושלים?

אתר פיינטבול נוסף הוא פיינטבול ירושלים. פיינטבול ירולשלים. אטרקציות בירושלים הוא צירוף מילים מאוד שכיח בגוגל. פיינטבול ירושלים הוא אטרקציה פעילה באזור ירושלים פעיל המושתת על תיירות פנים, קבוצות, פיינטבול לילדים, יום הולדת, פעילות חברתית, פעילות לילדים, יום הולדת לילדים, מסיבת הפתעה, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, יום כיף לעובדים, יום כיף לאמא, יום כיף ליום הולדת, יום כיף לקבוצה, יום כיף לקבוצות, אטרקציה צימרים, אתגרים אין, צימרים רבים מפרנסים אטרקציות רבות כולל פיינטבול ירושלים שיתוף פעולה עם אטרקציות שונות. פיינטבול ירושלים נכנס לקטגוריה של אטרקציה ירושלים, שהוא אחד המילים הכי חשובות בגוגל. פיינטבול ירושלים מקבל בגוגל 310000 תוצאות. פיינטבול ירושלים חזק בתמונת הפיינטבול. השני בטיבו בפיינטבול בגוגל, חזק ואמץ. בימים אלו { נכון ל‏יום שני 02 פברואר 2009} מוצע פיינטבול ירושלים למכירה באתר יד 2 בסכום של מאות אלפיי שקלים, סיבת המכירה אינה ידועה לי.

איך אתר הפיינטבול בבית ברל?

אתר פיינטבול נוסף הוא פיינטבול ישראל. פיינטבול ישראל הוא אתר פיינטבול ותיק ומוכר. אתר פיינטבול ישראל הוקם ע"י רומן. רומן מנהל עד היום את אתרי פיינטבול ישראל בכל רחבי הארץ, פיינטבול בדרום, פיינטבול במרכז, ופיינטבול בצפון. רומן אדם רציני ואמין בעל חזון ומצליח. פיינטבול ישראל נחשב לאתר פיינטבול גדול. אתר פיינטבול ישראל פרוש על פני 3 נקודות בארץ: פיינטבול בית ברל, זהו סניף פיינטבול מרכזי המשמש אתר פיינטבול ראשי המשרת את אתרי הפיינטבול האחרים, אתר פיינטבול נוסף של פיינטבול ישראל הוא פיינטבול כרמים. פיינטבול כרמים נמצא בקיבוץ כרמים שבדרום. סניף פיינטבול נוסף של פיינטבול ישראל נמצא במרכז הקונגרסים בחיפה. הוא נקרא פיינטבול חיפה ומשמש בעצם כסניף הצפוני של פיינטבול ישראל. אפרופו צפוני אתר פיינטבול צפוני או יותר נכון הצפוני ביותר בארץ הוא אתר פיינטבול הגושרים הנמצא בקיבוץ הגושרים באצבע הגליל, פיינטבול בצפון בגוגל, זוכה רק ל 16700 תוצאות, כנראה בגלל שאנשים לא יודעים כי קיימים שני אתרי פיינטבול בצפון, האחד פיינטבול איילת השחר של חברת מ.א רוי והשני כמובן פיינטבול הגושרים. אטרקציות במרכז הוא צירוף מילים מאוד שכיח בגוגל. פיינטבול בית ברל הוא אטרקציה פעילה באזור כפר סבא אזור השרון והמרכז בכלל. פיינטבול ישראל הוא אתר פיינטבול פעיל המושתת על תיירות פנים, קבוצות, פיינטבול לילדים, יום הולדת, פעילות חברתית, פעילות לילדים, יום הולדת לילדים, מסיבת הפתעה, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, יום כיף לעובדים, יום כיף לאמא, יום כיף ליום הולדת, יום כיף לקבוצה, יום כיף לקבוצות, אטרקציה צימרים, אתגרים אין, צימרים רבים מפרנסים אטרקציות רבות כולל פיינטבול ישראל שיתוף פעולה עם אטרקציות שונות. פיינטבול ישראל עובד עם משרד הביטחון ועם גופים רבים ומגוונים. פיינטבול ישראל הוא יבואן ומשווק של ציוד פיינטבול: רובה פיינטבול, ערכת מיגון ללוחם פיינטבול הכוללת: מסיכת פיינטבול, מגן צוואר, מגן חזה-גב, מגן אשכים, כפפות וסרבלים. פיינטבול ישראל מספקת גם את כל הציוד ההיקפי לפיינטבול הכולל נשקי פיינטבול מסוגים שונים, ערכות מילוי גז, מחסניות ורימונים פיינטבול ישראל נכנס לקטגוריה של פיינטבול. במילה "פיינטבול" זוכה פיינטבול ישראל במקום הראשון, תוצאה גבוהה במעט מפיינטבול ירושלים. המילה פיינטבול ישראל מקבל בגוגל 317000 תוצאות. פיינטבול ישראל הכי חזק בתמונת הפיינטבול. חזק ואמץ.

איך אתר הפיינטבול באיילת השחר?

אתר פיינטבול נוסף הוא פיינטבול איילת השחר. פיינטבול איילת השחר נקרא גם פיינטבול מ.א רוי ופרט להיותו אתר פיינטבול מספק שירותי אימון ליחידות אבטחה ובו בזמן מטווח פעיל מאוד הנקרה מטווח הבזלת באיזור הצפון. פיינטבול מ.א רוי איילת השחר הוא אתר פיינטבול ותיק ומוכר. לפי בדיקה שעשיתי אתר פיינטבול איילת השחר הוקם בקיבוץ איילת השחר ע"י איתי שהגה את הרעיון וניהל את עסק הפיינטבול מספר שנים. כיום מנהל את אתר הפיינטבול בקיבוץ איילת השחר ליאור, אדם אמין רציני, מנהל טוב, בחור משיכמו ומעלה. פיינטבול איילת השחר נחשב לאתר פיינטבול גדול. אתר פיינטבול איילת השחר נמצא בקיבוץ איילת השחר שבצפון הארץ באצבע הגליל באזור המועצה האזורית גליל עליון, באזור האטרקציות המרכזי של הגליל בכלל וגליל עליון בפ. צרוף המילים צימרים בראש פינה זוכה ל 523000 תוצאות בגוגל וכידוע פיינטבול איילת השחר מ.א רוי בע"מ ממוקם 5 דקות נסיעה מראש פינה. המושבה ראש פינה שבגליל עליון נחשבת לאחת האטרקציות התירותיות הגדולות ביותר בארץ. בראש פינה צימרים רבים, לכל משפחה במושבה יש צימר: צימר רומנטי, צימר זוגי צימר עם מנטליות של חופש בצפון הרחוק. בראש פינה מתקיימים פסטיבלים רבים בחגים כמו סוכות, פסח ובחופש הגדול. אנשים שואלים את עצמם לגבי אטרקציה בסוכות, אטרקציה בפסח,אטרקציה לילדים, אטרקציה למשפחה, פתרונות אפשר למצוא בין השאר בפיינטבול הגושרים ובפיינטבול איילת השחר של מ.א. רוי בע"מ. פיינטבול איילת השחר הוא הפיינטבול הגדול בצפון או אפילו הפיינטבול הגדול בארץ . אפרופו צפוני אתר פיינטבול צפוני או יותר נכון הצפוני ביותר בארץ הוא אתר פיינטבול הגושרים הנמצא בקיבוץ הגושרים באצבע הגליל מרחק של 2 ק"מ מלבנון בקו אווירי. אם נקליד פיינטבול בצפון בגוגל, נזוכה רק ב 16700 תוצאות, כנראה בגלל שאנשים לא יודעים כי קיימים שני אתרי פיינטבול בצפון, האחד פיינטבול איילת השחר של חברת מ.א רוי והשני כמובן פיינטבול הגושרים שלנו, אגב ישנו פיינטבול גם ברפטינג נהר הירדן ע"י מסעדת איסקנדר שבקיבוץ גדות אטרקציות במרכז הוא צירוף מילים מאוד שכיח בגוגל. פיינטבול איילת השחר הוא אתר פיינטבול פעיל המושתת על תיירות פנים, קבוצות, פיינטבול לילדים, יום הולדת, פעילות חברתית, פעילות לילדים, יום הולדת לילדים, מסיבת הפתעה, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, יום כיף לעובדים, יום כיף לאמא, יום כיף ליום הולדת, יום כיף לקבוצה, יום כיף לקבוצות, אטרקציה צימרים, אתגרים אין, צימרים רבים מפרנסים אטרקציות רבות כולל את פיינטבול איילת השחר הזוכה לשיתוף פעולה עם צימרים וכמובן אטרקציות שונות. פיינטבול איילת השחר עובד עם משרד הביטחון ועם גופים רבים ומגוונים. פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ הוא יבואן ומשווק של ציוד פיינטבול כגון: רובה פיינטבול, ערכת מיגון ללוחם פיינטבול הכוללת: מסיכת פיינטבול, מגן צוואר, מגן חזה-גב, מגן אשכים, כפפות וסרבלים. פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ מספקת גם את כל הציוד ההיקפי לפיינטבול הכולל נשקי פיינטבול מסוגים שונים, ערכות מילוי גז, מחסניות ורימונים פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ נכנס לקטגוריה של פיינטבול. במילה "פיינטבול" זוכה פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ, בתוצאה של 2160 . פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ מקבל ציון נמוך בפיינטבול של גוגל אך מצד שני ניתן לומר כי פיינטבול איילת השחר של מ.א רוי בע"מ עושה עבודה ממוקדת באינטרנט שמביאה אותו למקום השני בתוצאות של חיפוש אחרי פיינטבול ישראל.

איך אתרי הפיינטבול האחרים?

אתרי הפיינטבול הנוספים הם פיינטבול כפר מסריק שליד עכו נהריה ופיינטבול הרצליה, ופיינטבול קסריה. מבן שלושת האתרים הנ"ל פיינטבול כפר מסריק מקבל את מספר התוצאות הגבוהה ביותר 542. פיינטבול כפר מסריק הוא אתר פיינטבול גדול ורציני. הוא אטרקציה פעילה באזור חיפה רבתי נהריה ועכו, אתר פיינטבול כפר מסריק פעיל ומושתת על תיירות פנים, קבוצות, פיינטבול לילדים, יום הולדת, פעילות חברתית, פעילות לילדים, יום הולדת לילדים, מסיבת הפתעה, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, יום כיף לעובדים, יום כיף לאמא, יום כיף ליום הולדת, יום כיף לקבוצה, יום כיף לקבוצות, אטרקציה צימרים, אתגרים אין, צימרים רבים מפרנסים אותו ועוד אטרקציות רבות כולל שיתוף פעולה עם אטרקציות שונות ובכללם פיינטבול כפר מסריק. פיינטבול כפר מסריק נכנס לקטגוריה של אטרקציה גליל מערבי, שהוא אחד המילים הכי חשובות בגוגל. פיינטבול כפר מסריק כאמור מקבל בגוגל 542 תוצאות. פיינטבול כפר מסריק חלש מבחינת הופעות בגוגל. תופס את המקום האחרון בדרוג התוצאות למילה פיינטבול.

שאלה: איפה נמצא קיבוץ הגושרים?

תשובה: פיינטבול הגושרים נמצא בקיבוץ הגושרים, קיבוץ הגושרים נמצא בגליל העליון. הגליל העליון נמצא בגליל. הגליל הוא החלק הצפוני של מדינת ישראל. ישובים קרובים לקיבוץ הגושרים קיבוץ דפנה, מושב שאר ישוב, קיבוץ מעיין ברוך, מושב בית הילל, העיר קרית שמונה, המושבה מטולה, קיבוץ כפר סאלד, קיבוץ דן, קיבוץ כפר בלום, מושב כפר יובל, קיבוץ שמיר, קיבוץ עמיר, קיבוץ גונן, קיבוץ נאות מרדכי וקיבוץ שניר.

קיבוץ הגושרים הוא גשר לכל ההנאות הקולינאריות בגליל: אטרקציה מסעדה: דג על הדן, אטרקציה מסעדה: הגוש הגליל, אטרקציה מסעדה: פוקצ'ה בר, אטרקציה מסעדה: נחלים, אטרקציה מסעדה: דגי דפנה, אטרקציה מסעדה: הבית של סמי- קייטרינג, אטרקציה מסעדה: מקדונלדס, אטרקציה מסעדה: אש בש ועוד...

הגושרים הוא קיבוץ באצבע הגליל. הקיבוץ הוקם בספטמבר 1948 על ידי עולים מטורקיה, בתחילה במבנים הנטושים של יישוב קודם בשם נחלים, ומאוחר יותר הועבר כקילומטר צפונה לנקודה חדשה בסמוך לכביש המקשר בין קריית שמונה לבין קיבוץ דן. בתחומי הקיבוץ מספר נביעות ונחלים, בהם אחד מפלגיו של נחל דן.

העולים בחרו בשם "הגושרים" שמסמל את היותם גשר בין הארץ לבין הגולה.

היסטוריה
מושב נחלים
בשנת 1943 החליטה הסוכנות היהודית להקים חמישה יישובים באצבע הגליל. היישובים, שכונו "מצודות אוסישקין", חולקו בין תנועות ההתיישבות: השומר הצעיר הקים את קיבוץ דן, הקיבוץ המאוחד את דפנה, הציונים הכלליים את שאר ישוב, תנועת המושבים את בית הלל, והפועל המזרחי את מושב נחלים.

ב-31 באוקטובר 1943 הגיעו למקום אנשי ארגון ירושלים של תנועת הפועל המזרחי. מיד עם הגעתם החלו חיכוכים בינם לבין תושבי הקיבוצים הסמוכים, שדרשו מהם לעזוב את המקום. קיבוץ דפנה תבע לעצמו את אדמות הכפר הערבי חצאץ שנקנו על ידי הקק"ל ואילו מחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית וקק"ל התעקשו למסור את האדמות לישוב של הפועל המזרחי. בעיתונות הדתית נטען שהקיבוצים החילוניים באצבע הגליל, ובמיוחד הקיבוצים דן ודפנה, לא רצו בגוש היישובים שלהם מושב דתי, טענה שלא הוכחשה בידי ועד הגוש של אצבע הגליל. המתיחות הגיעה לידי כך שוועד הגוש הטיל חרם על נחלים ונאסר על קיבוצי הסביבה לשתף עמו פעולה. במכתבים שכתבו ראשי המרכז החקלאי של הפועל המזרחי לראשי הנהלת הסוכנות היהודית, התלוננו אלה על כך שקיבוצי הסביבה מסרבים לספק לנחלים אפילו קמח ‏‏. תושבי נחלים נאלצו לשאול מחרשות מקיבוץ דגניה הרחוק. גם בתחום הביטחון לא היה שיתוף פעולה בין היישובים, אף לא בעת מלחמת העצמאות. לאחר שבמהלך המלחמה פונו הנשים והילדים לחיפה, החליטו גם הגברים לעזוב, ולאחר מספר נסיונות, המושב הוקם לבסוף מחדש בשנת 1952, ליד פתח תקווה.

הקיבוץ

זמן קצר לאחר שאנשי נחלים עזבו את המקום, עלה לקרקע גרעין העולים מטורקיה. הם התיישבו בתחילה במבנים הנטושים של נחלים, אולם עברו לאחר תקופה קצרה למקום הנוכחי, בסמוך לפלג של נחל דן, ליד חורבות ארמונו של האמיר פעור, שמכר את האדמות לקק"ל ב-1940.

הפילוג בקיבוץ המאוחד בשנות ה-50 הביא לכמה גלים של מתיישבים חדשים שהגיעו מקיבוצים אחרים: איילת השחר וכפר גלעדי (1952), נווה אור (1954) ויד חנה (1955), שתרמו רבות לייצובו ולביסוסו של הקיבוץ הצעיר.

הקיבוץ עבר הפרטה בשנת 2000 והוא פועל במודל של "רשת ביטחון", שמשמעותו הפרטה כמעט מלאה. חברי הקיבוץ מקבלים שכר עבור עבודתם, ובמקביל משלמים מעין מס קהילתי, שנקבע על ידי האסיפה הכללית.

ענפי המשק
תיירות
בית ההארחה של הקיבוץ הוקם כבר בשנת 1953 על חורבות ארמון החורף של האמיר פאעור, ראש שבט ערב אל-פאדל (שמרכזו בוואסט שברמת הגולן). ב-1997 הוכנס שותף פרטי לניהול בית ההארחה, הוא הפך לבית מלון ושינה את שמו ל"מלון בטבע". בנוסף, מפעיל הקיבוץ את "קייקי הגושרים", להשכרת סירות קיאק קייק, קייקים לשיט בנחל שניר. בתחומי הקיבוץ עובר מסלול רגלי קצר המכונה "עמק הנהר הנעלם".

חקלאות
במהלך שנות ה-50 התפתחו ענפי הלול, הרפת, התפוחים, הירק, הדגים וההדרים. עם התפתחות ענפי התעשייה והתיירות ירד משקלם של אלה, וחלקם נעלמו. כיום יש בקיבוץ מטעים, פרדסים, גידולי שדה ולול של עופות לבשר.

תעשייה
ב-1974 רכש הקיבוץ את מפעל "מפרו" לפלסי מים. ב-1986 החל המפעל לייצר מכשירים חשמליים ידניים להסרת שיער, "סופט אנד איזי", שנקראו בהמשך "אפיליידי". מכשירים אלה זכו להצלחה בקנה מידה עולמי, אך הקיבוץ לא השכיל לנצל את ההכנסות האדירות לפיתוח מוצרים נוספים, וכעבור 4 שנים התרסק המפעל כלכלית ונמכר לגורם חיצוני על ידי כונס הנכסים. התרסקות זו האיצה את תהליכי ההפרטה של הקיבוץ. כיום הקיבוץ לא מחזיק מפעלי תעשייה.

אילו אטרקציות למשפחה קרובות לקיבוץ הגושרים?

קיבוץ הגושרים הוא גשר לכל האטרקציות המשפחתיות בגליל: אטרקציה למשפחה: גן חי הגושרים, אטרקציה למשפחה: אתר החרמון, אטרקציה למשפחה: חורשת טל, אטרקציה למשפחה: צוק מנרה, אטרקציה למשפחה: אגמון החולה, אטרקציה למשפחה: אגמון החולה, אטרקציה למשפחה: קיקיי הגושרים, אטרקציה למשפחה: קיקיי דג על הדן, אטרקציה למשפחה: קיקיי כפר בלום.

המשך יבוא........
כל הזכויות שמורות לפיינטבול הגושרים.

איפה נכנסים עקרונות השיטה המודולארית במשחק פיינטבול ?

מדריך המשחק מונחה ע"פ השיטה המודולארית, במידה והמדריך רואה שלוחם מסויים יורה ללא הבחנה עוצר אותו המדריך ומסביר לו שישמור על הכדורים למשחקונים הבאים: "יש הדרגתיות ישנם משחקים נוספים שמור על התחמושת שלך". במהלך זה של מדריך, בא עיקרון ההדרגתיות לביטוי. כאמור מדריך המשחק מונחה ע"פ השיטה המודולארית, במידה והמדריך רואה כי הלחימה מתנהלת כמו שצריך, דהיינו הלוחמים תופסים מחסות, הירי מבוקר והדרגתי, אזיי, מפסיק המדריך את המשחק. ע"פ עיקרון היחסיות צריך להפסיק את המשחק כי מטרות המשחק הושגו: תפיסת מחסות , ירי מבוקר, ופריסה טובה לרוחב המגרש. ההגיון אומר כי הלחימה חסרת ערך והלוחמים יורים סתם ואין התקדמות. המדריך עוצר את המשחק ומסביר ללוחמים את המשחק הבאץ המשחק הבא יהייה בהכרח קשה ומורכב יותר, מפני שעיקרו ההדרגתיות ועיקרון היחסיות חשובים לנו תמיד.

מה התרומה של מדריך הפיינטבול למשחק עצמו?

אבי שלמה המנ"כל אומר: "איכות המשחק נקבעת ע"י איכות המדריך". מדריך פיינטבול בקיבוץ הגושרים הוא מדריך ערכי, איכותי ואכפתי. חשוב למדריך שכולם יהנו, יהנו באמת לא כאמירה חסרת תוכן, אלא, בשליחות. מדריך הפיינטבול בגושרים הוא עירני תקיף ואדיב. רואה את בטיחות הלוחמים לנגד עיניו.

מה כולל תדריך בטיחות?
תדריך הבטיחות מועבר ע"י מדריך פיינטבול. הלוחמים המשתתפים במשחק מחויבים לשבת ולהקשיב, הקשב היטב, לתדריך הבטיחות. כולם עוברים תדריך בטיחות גם אם שיחקו בעבר פיינטבול, גם אם הם לוחמים פעילים בצה"ל, גם אם הם קצינים, מאבטחים או בוגרי סיירת מטכ"ל. חובה לעבור תדריך בטיחות ולחתום על טופס.
התדריך מתחיל בנושא הכי חשוב בעצם: מסיכה.הוראת הבטיחות החשובה ביותר: מסיכה לא מורידים מהפנים ללא אישור מפורש מהמדריך. למדריך הזכות הבלעדית להורות להוריד מסיכה מהפנים. אף לוחם המשתתף במשחק הפיינטבול לא מוריד מסיכה על דעת עצמו . מקרים רבים יכולים לקרות תוך כדי לחימה: כדור פיינטבול פגע במסיכה ולא רואים כלום., הלוחם קיבל מכה חזקה באחד האיברים בגוף והכאב בלתי נסבל., הרגשה של התעלפות בגלל התרגשות., הרגשה של התעלפות בגלל הצפה של אדרנלין בדם,. הכיש אותך נחש., כדור פיינטבול פגע במסיכה ונכנס לך צבע לתוך הפה. מקרים כאלה ואחרים קרו לנו בפיינטבול הגושרים, אך הם אינם סיבה להורדת מסיכה מהפנים ללא רשות מפורשת. אין שום סיבה להוריד את המסיכה בשעת הלחימה בגלל שהסכנה היא שיפגע כדור בעין, כדור פיינטבול שפוגע בעין גורם לעיוורון חד משמעית !!!! לכל בעיה תוך כדי משחק הפיינטבול יש פיתרון, פרט להורדת מסיכה ללא רשות. הורדת מסיכה ללא רשות היא עבירת בטיחות חמורה!!! לוחם פיינטבול שיעבור על הוראת בטיחות זו יורחק לאלתר מהמשחק!!! ללא כל פיצוי מצד פיינטבול הגושרים. כל משתתף מחוייב בחתימתו להוראות הבטיחות. המדריך מראה ללוחמים איך מניחים את המסיכה על הפנים, כיצד מתאימים את המסיכה ואיך מורידים את המסיכה. חשוב לציין כי נכנסים לזירת הלחימה עם מסיכה על הפנים, אולם במהלך המשחקונים עוצרים לחשיבה והתרעננות, המדריך מוודא שהנשקים נצורים ואז נותן רשות להוריד את המסיכה מהפנים. נוהל הורדת המסיכה מהפנים מתבצע מספר פעמים במשחק הפיינטבול, הנוהל מתבצע בצורה מסודרת, תוך דגש על שני נושאים חשובים: מסיכה ונשק נצור ו"נמוך".
הנושא השני בתדריך הבטיחות הוא הנשק הרובה. המדריך מראה ללוחמים את נשק הפיינטבול, רובה הפיינטבול, מציג את החלקים החשובים של נשק הפיינטבול, ואז עובר להסבר על צורת ההיתנהלות עם נשק הפיינטבול. הדרך בה מתנהלים עם רובה פיינטבול הוא בנוהל של נשק/רובה "נמוך".

משחק הוא פעילות, הנעשית בדרך כלל לשם הנאה, בידור ולימוד. מרכיבי המפתח במשחקים הם המטרות, החוקים, האתגרים ושיתוף הפעולה ההדדי. משחקים דורשים בדרך כלל כוח פיזי, שכלי או מנטאלי. למשחקים רבים יש יתרונות פרט להנאה, כגון למידה,חשיבה, שיפור המוטוריקה והקואורדינציה, שיפור הכושר הגופני ויצירת אינטראקציה חברתית.

ידוע כי האדם שיחק במשחקים עוד בתקופה הפרה-היסטורית, ומאז ומתמיד נהוג להפריד בין משחקים לבין עבודה המוצעת בעיקר עבור פיצוי או תגמול כלשהו. נהוג להפריד את המשחקים גם מאמנות, תחום הנוגע בביטוי רעיונות, דעות ואמונות

כושר גופני הוא מכלול היכולות של אדם לבצע פעולות גופניות מאומצות לאורך זמן. כמו כן, כושר גופני מאפשר לאדם לבצע פעולה אינטנסיבית ספציפית כגון הרמת משאים כבדים בפרקי זמן קצרים. כושר גופני גבוה משפר את הבריאות ויש לו השפעה טובה גם על היכולות הקוגנטיות. כך למשל נוהגים חלק מהשחמטאים הבכירים לבצע אימוני כושר קבועים כדי לשמור על רמת משחק גבוהה.

בישראל לימודי כושר גופני הם מקצוע חובה בבית הספר במסגרת שיעורי חינוך גופני. לפעמים גם מקומות עבודה מסוימים מעודדים את עובדיהם לעסוק בכושר גופני ואף מקימים מכוני כושר במקום העבודה או מממנים מנוי לחדר כושר לעובדים במטרה לשפר את ביצועיהם בעת העבודה.

אורח החיים משפיע על כושר גופני. עיסוק בספורט, במיוחד בשילוב תזונה נכונה, יכול לשפר את הכושר הגופני. גם לגיל יש השפעה ניכרת על הכושר.

משחק אסטרטגיה הוא משחק שעל מנת לנצח בו יש צורך בקביעת תוכנית פעולה, דהיינו אסטרטגיה.

המשחק יכול להיות משחק קופסה, משחק וידאו או משחק מחשב. רבים ממשחקי האסטרטגיה הם משחקי חשיבה, כך גם שחמט נחשב למשחק אסטרטגיה משום שיש צורך באסטרטגיה כדי להביס את היריב להכניע את המלך. ישנם משחקי מחשב רבים העוסקים באסטרטגיה, רבים מהם משחקי פעולה ומלחמה, כמו משחקי המחשב סטארקראפט, Age of Empires, בהם על מנת להביס את היריב יש צורך בלחימה מחושבת, למשל אם צבא מועט תוקף צבא גדול, יש צורך בהתקפה מחושבת, כמו הקפת והפתעת היריב. לעתים יש במשחקי אסטרטגיה גם אלמנט של מזל, לדוגמה: במונופול נדרשת חשיבה אסטרטגית של השחקן, אך הניצחון תלוי גם בתוצאות זריקת הקוביות.

משחק חשיבה הוא משחק בהם יכולתו האינטלקטואלית של השחקן היא אשר מכריעה את הכף, להבדיל ממשחקי מזל, למשל, שבהם נדרש בעיקר מזל, או משחקי ספורט, בהם נדרשת גם פעילות גופנית. בנוסף לחשיבה מעמיקה דורשים משחקי חשיבה גם ריכוז וסבלנות.

משחק החשיבה הנודע ביותר הוא שחמט, ודומים לו, בדרגות קושי שונות, המשחקים דמקה, ועוד. משחקים מהסוג הזה, שבהם אין אלמנט של מזל נקראים משחק אסטרטגיה אבסטרקטי.

חשיבה נדרשת גם במשחקי אסטרטגיה, אך לעתים יש בהם גם אלמנט של מזל. דוגמה: במונופול נדרשת חשיבה אסטרטגית של השחקן, אך הניצחון תלוי גם בתוצאות זריקת הקוביות.

גיבוש הוא אירוע יזום שנועד ללכד ולאחד קבוצת אנשים לקראת המשך פעילות משותפת. במהלך הגיבוש מתכנסת הקבוצה כולה ביחד לפעילויות שונות אשר במהלכן נוצרות הכרויות קרובות ומתגבשים דפוסי פעולה משותפים. אופי הגיבוש, כמו גם פרק הזמן שהוא נמשך, תלויים בנסיבות שבהן הוא מתקיים

הגיבוש הצבאי

בצה"ל מתקיים הגיבוש כחלק מתהליך הקמתה של יחידה צבאית, והוא שלב מקדים לפני הצטרפות החיילים ליחידה. במהלך הגיבוש, שיכול להימשך בין ימים אחדים לבין שבועות, יעברו החיילים אימונים שונים ויעמדו לפני בעיות הדורשות מאמץ גופני ויכולת עבודה בצוות. ככל שהיחידה נחשבת יותר ומוערכת יותר – כך יהיה תהליך הגיבוש קשה ומפרך יותר.

לגיבוש הצבאי שתי מטרות:

· מטרה חברתית – לגבש קבוצת חיילים שאינם מכירים זה את זה לקראת הקמת היחידה בה הם עומדים לשרת. מהלך הגיבוש יסייע לכל חייל להיות חלק מהקבוצה, ולכל הקבוצה לתפקד כיחידה אחת.

· סינון - במהלך הפעילות השוטפת, צופים מפקדי היחידה בכל חייל וחייל, ומעניקים לו ציונים אישיים הנוגעים לתפקודו האישי והחברתי. בסוף הגיבוש נותרים רק החיילים אשר התאימו לדרישות היחידה.

תהליך דומה לגיבוש הצבאי – הוא הגיבושון, שהוא גיבוש הנמשך תקופה קצרה, לכל היותר יום או יומים, ובו המטרה העיקרית היא הסינון ובדיקת יכולתו של החייל לעמוד במשימות היחידה המגבשת.

גיבוש חברתי

גיבוש חברתי עשוי להיערך במקומות בהם מכירים בחשיבות "רוח הצוות", והוא נפוץ בחברות מסחריות וארגונים גדולים. הגיבוש יכול להיות יום משותף של בילוי לכל העובדים, נסיעה מאורגנת של העובדים לאירוע בחו"ל, או ערב משותף הכולל פעילות חברתית בנושאים שונים, כמו: משחקי חברה, דיונים, וכדומה.

הדינמיקה הקבוצתית בפעילות הגיבוש אמורה לחזק יחסי אמון וקירבה, ולתרום להגברת המוטיבציה של העובדים בחברה, ולהיכרות טובה יותר של העובדים אחד את השני – היכרות שתאפשר להם לשתף פעולה בעבודה היומיומית, שהיא במקרים רבים מונוטונית.

גיבוש מתקיים גם בקבוצות ספורט, בתנועות נוער, בכיתות בית ספר, ובמקומות אחרים בהם ישנן קבוצות אנשים בפעילות משותפת. בשנים האחרונות הופך הגיבוש (או ה"גיבושון") לנפוץ במסגרות שונות ורחבות יותר, ונוספת לו מטרה של יחסי ציבור. כך למשל, מכללה אקדמית שמעוניינת להביא תלמידים להרשמה, מארגנת להם "ימי גיבוש" הכוללים היכרות בין המיועדים להירשם לבין אלה שנרשמו כבר.

להלן כול התוצאות של המילה פיינטבול ותוצאותיה במנוע החיפוש של גוגל לפי מידת ההופעות שלהם בסדר יורד

כולל את המילה פיינטבול ברחבי ישראל:

פיינטבול, פיינטבול כפר סבא, פיינטבול חיפה, פיינטבול ישראל, פיינטבול ראשון לציון, פיינטבול בית ברל, פיינטבול הרצלייה, פיינטבול איילת השחר, פיינטבול מ א רוי בע"מ, פיינטבול בצפון, פיינטבול הגושרים, פיינטבול כרמים, רובי פיינטבול למכירה, פיינטבול אילת, פיינטבול צפון, פיינטבול תל אביב, פיינטבול ערד, פיינטבול מרכז, פיינטבול האון, פיינטבול מושב אורה, פיינטבול פלמחים, פיינטבול ירושלים, פיינטבול לילדים, פיינטבול בדרום, פיינטבול נתניה, פיינטבול עין המפרץ, פיינטבול בחיפה, פיינטבול בקריות, פיינטבול, פיינטבול, בינבול, פינבול, פייט בול, בינטבול, phhbycuk, paintball, paintball hagoshrim

הגושרים הוא קיבוץ באצבע הגליל. הקיבוץ הוקם בספטמבר 1948 על ידי עולים מטורקיה, בתחילה במבנים הנטושים של יישוב קודם בשם נחלים, ומאוחר יותר הועבר כקילומטר צפונה לנקודה חדשה בסמוך לכביש המקשר בין קריית שמונה לבין קיבוץ דן. בתחומי הקיבוץ מספר נביעות ונחלים, בהם אחד מפלגיו של נחל דן.

העולים בחרו בשם "הגושרים" שמסמל את היותם גשר בין הארץ לבין הגולה.

היסטוריה
מושב נחלים
בשנת 1943 החליטה הסוכנות היהודית להקים חמישה יישובים באצבע הגליל. היישובים, שכונו "מצודות אוסישקין", חולקו בין תנועות ההתיישבות: השומר הצעיר הקים את קיבוץ דן, הקיבוץ המאוחד את דפנה, הציונים הכלליים את שאר ישוב, תנועת המושבים את בית הלל, והפועל המזרחי את מושב נחלים.

ב-31 באוקטובר 1943 הגיעו למקום אנשי ארגון ירושלים של תנועת הפועל המזרחי. מיד עם הגעתם החלו חיכוכים בינם לבין תושבי הקיבוצים הסמוכים, שדרשו מהם לעזוב את המקום. קיבוץ דפנה תבע לעצמו את אדמות הכפר הערבי חצאץ שנקנו על ידי הקק"ל ואילו מחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית וקק"ל התעקשו למסור את האדמות לישוב של הפועל המזרחי. בעיתונות הדתית נטען שהקיבוצים החילוניים באצבע הגליל, ובמיוחד הקיבוצים דן ודפנה, לא רצו בגוש היישובים שלהם מושב דתי, טענה שלא הוכחשה בידי ועד הגוש של אצבע הגליל. המתיחות הגיעה לידי כך שוועד הגוש הטיל חרם על נחלים ונאסר על קיבוצי הסביבה לשתף עמו פעולה. במכתבים שכתבו ראשי המרכז החקלאי של הפועל המזרחי לראשי הנהלת הסוכנות היהודית, התלוננו אלה על כך שקיבוצי הסביבה מסרבים לספק לנחלים אפילו קמח ‏‏. תושבי נחלים נאלצו לשאול מחרשות מקיבוץ דגניה הרחוק. גם בתחום הביטחון לא היה שיתוף פעולה בין היישובים, אף לא בעת מלחמת העצמאות. לאחר שבמהלך המלחמה פונו הנשים והילדים לחיפה, החליטו גם הגברים לעזוב, ולאחר מספר נסיונות, המושב הוקם לבסוף מחדש בשנת 1952, ליד פתח תקווה.

הקיבוץ

זמן קצר לאחר שאנשי נחלים עזבו את המקום, עלה לקרקע גרעין העולים מטורקיה. הם התיישבו בתחילה במבנים הנטושים של נחלים, אולם עברו לאחר תקופה קצרה למקום הנוכחי, בסמוך לפלג של נחל דן, ליד חורבות ארמונו של האמיר פעור, שמכר את האדמות לקק"ל ב-1940.

הפילוג בקיבוץ המאוחד בשנות ה-50 הביא לכמה גלים של מתיישבים חדשים שהגיעו מקיבוצים אחרים: איילת השחר וכפר גלעדי (1952), נווה אור (1954) ויד חנה (1955), שתרמו רבות לייצובו ולביסוסו של הקיבוץ הצעיר.

הקיבוץ עבר הפרטה בשנת 2000 והוא פועל במודל של "רשת ביטחון", שמשמעותו הפרטה כמעט מלאה. חברי הקיבוץ מקבלים שכר עבור עבודתם, ובמקביל משלמים מעין מס קהילתי, שנקבע על ידי האסיפה הכללית.

ענפי המשק
תיירות
בית ההארחה של הקיבוץ הוקם כבר בשנת 1953 על חורבות ארמון החורף של האמיר פאעור, ראש שבט ערב אל-פאדל (שמרכזו בוואסט שברמת הגולן). ב-1997 הוכנס שותף פרטי לניהול בית ההארחה, הוא הפך לבית מלון ושינה את שמו ל"מלון בטבע". בנוסף, מפעיל הקיבוץ את "קייקי הגושרים", להשכרת סירות קיאק קייק, קייקים לשיט בנחל שניר. בתחומי הקיבוץ עובר מסלול רגלי קצר המכונה "עמק הנהר הנעלם".

חקלאות
במהלך שנות ה-50 התפתחו ענפי הלול, הרפת, התפוחים, הירק, הדגים וההדרים. עם התפתחות ענפי התעשייה והתיירות ירד משקלם של אלה, וחלקם נעלמו. כיום יש בקיבוץ מטעים, פרדסים, גידולי שדה ולול של עופות לבשר.

תעשייה
ב-1974 רכש הקיבוץ את מפעל "מפרו" לפלסי מים. ב-1986 החל המפעל לייצר מכשירים חשמליים ידניים להסרת שיער, "סופט אנד איזי", שנקראו בהמשך "אפיליידי". מכשירים אלה זכו להצלחה בקנה מידה עולמי, אך הקיבוץ לא השכיל לנצל את ההכנסות האדירות לפיתוח מוצרים נוספים, וכעבור 4 שנים התרסק המפעל כלכלית ונמכר לגורם חיצוני על ידי כונס הנכסים. התרסקות זו האיצה את תהליכי ההפרטה של הקיבוץ. כיום הקיבוץ לא מחזיק מפעלי תעשייה.

יישובי מועצה אזורית הגליל העליון

קיבוצים

איילת השחר · ברעם · גדות · גונן · דן · דפנה · הגושרים · חולתה · יפתח · יראון · כפר בלום · כפר גלעדי · כפר הנשיא · כפר סאלד · להבות הבשן · מחניים · מלכיה · מנרה · מעיין ברוך · משגב עם · נאות מרדכי · סאסא · עמיעד · עמיר · צבעון · קדרים · שדה נחמיה · שמיר · שניר

צפון הוא אחד מארבע רוחות השמים. הוא הפוך לדרום ונמצא בזווית ישרה למזרח ולמערב. בתרבות המערבית הצפון נחשב לכיוון הראשי ומשמש כדי להגדיר את שאר הכיוונים. הצפון נמצא באזימוט 0 מעלות.

ישנם 3 סוגי צפון עיקריים: צפון אמיתי - הוא המשך ישיר מנקודה מסוימת לכיוון ציר הסיבוב של כדור הארץ בקוטב הצפוני.

צפון מגנטי- הוא הכיוון אליו מצביע המצפן. צפון זה אינו זהה לצפון האמיתי והוא סוטה ממנו במעלות בודדות (תלוי במיקום על כדור הארץ).

צפון רשת- הצפון השלישי מתייחס לקריאת מפות. רשת הקורדינטות במפות היא בעצם יישור של מקטע בכדור הארץ, וצפון רשת מצביע על כיוון קווי האורך. מכיוון שהמפה יושרה, יש סטייה בינו לבין סוגי

תפקיד הצפון ככיוון הראשי

סיבוב שמי הלילה סביב הקוטב השמימי מאפשר לחוות באופן בלתי אמצעי את הכיוון "מעלה". לכן, בחירת הצפון כמתאים לכיוון "מעלה" בחצי הכדור הצפוני, או דרום באותו תפקיד בחצי הכדור הדרומי, הוא, בטרם קיום תקשורת כלל-עולמית, שרירותי למדי. הסינים, למשל, בחרו דווקא את הדרום ככיוון "מעלה" של מפותיהם, למרות שסין היא בחצי הכדור הצפוני. וגם למזרח היה תפקיד ככיוון ראשי (צפון בערבית - "שמאל"; הצפנת מפה - אורינטאציה; בתנ"ך מזרח-קדמה, צפון=שמאלה; מפת מדבא המזרח כלפי מעלה; ועוד...).

הצפון בתרבות המערבית

בתרבות המערבית המודרנית:

· "מעלה" היא מטאפורה לצפון.

· מפות מצוירות כיום כך שהצפון האמיתי או הצפון המגנטי נמצא למעלה, על הדף (במפות קדומות היה המזרח בחלק העליון כלומר המפות צוירו כשהאדם עומד ופניו מזרחה).

· גלובוסים נבנו כך שהקוטב הצפוני נמצא למעלה או, אם הגלובוס נטוי, בחצי העליון.

· במפות מצוין בהדגשה איזה כיוון הוא הצפון. מכאן משתמשים בעברית במונח "להצפין" כדי לציין את הנחת המפה כך שהיא תואמת את הכיוון בשטח.

לעתים משתמשים בחץ יחיד כדי לסמן במפה את הצפון האמיתי, ולעתים משתמשים בשני חיצים כדי לציין את הצפון האמיתי והצפון המגנטי. ישנן גם מפות המציגות את שושנת הרוחות, אך גם בה בדרך כלל הצפון בולט יותר משאר הכיוונים, אם על ידי איור או על ידי הדגשה אחרת.

הצפון בתנ"ך

הצפון נחשב בתנ"ך ככיוון מאיים, נקודת התורפה של ירושלים הייתה תמיד גבולה הצפוני, שכן בחלק זה נפתח מישור רחב, המאפשר הצבת כוחות צבא ללא קושי. לא בכדי הקבילו יושבי ירושלים את נבואת ירמיהו: "מִצָּפוֹן תִּפָּתַח הָרָעָה עַל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ" (ירמיהו פרק א', יד) על עירם, שכן לאורך כל ההיסטוריה נכבשה העיר תמיד מצפון.

הצפון בפוליטיקה ובדיפלומטיה

המונח הצפון משמש כדי לציין את המדינות העשירות והמתקדמות מבחינה טכנולוגית, בניגוד לדרום, שהן המדינות העניות והמפותחות-פחות. חלוקה זו אינה מתאימה בהכרח למצב בשטח שכן אוסטרליה למשל נמצאת בדרום (מדרום לקו המשווה) אך נחשבת, במובן זה, מדינה צפונית. הצפון מחליף לאחרונה את המונח המערב בחקר פוליטיקה ויחסים בינלאומיים.

הצפון משמש גם לעתים כדי לציין את החלק הצפוני של מדינה או אזור גיאוגרפי. לדוגמה, בישראל הצפון מציין את האזור שנמצא מצפון לקו דמיוני הנמתח מצפון לעיר חדרה.

דוגמאות נוספות:

· איטליה היא אחת המדינות שבה יש חלוקה לצפון ודרום. האזורים העשירים יותר נמצאים בצפון. הצפון באיטליה הוא תעשייתי ועשיר במסחר בעוד הדרום הוא חקלאי בעיקר. הליגה הצפונית באיטליה קוראת להקמת מדינה נפרדת בשטחי צפון איטליה.

· באנגליה, לעומת זאת, הצפון הוא דווקא החלק העני יותר. בצפון אנגליה נמצאות התעשיות הכבדות שנחלשו בשנים האחרונות.

אגם החולה (נודע גם בשם ים סומכי, ים סובכי או מי מרום) היה אגם מים מתוקים בדרום עמק החולה, שהיווה חלק ממערכת נהר הירדן ויובש בשנות ה-50 של המאה ה-20. האגם השתרע על שטח של כ-14 קמ"ר, ומצפון לו השתרעו ביצות בשטח של כ-30 קמ"ר, ושטחים נוספים שהוצפו בעונת החורף והרחיבו את שטחי הביצות.

התהוות האגם

אגם החולה נוצר בשקע שהוא חלק מהשבר הסורי-אפריקני. בסוף תקופת הפליאוקן ותחילת הפליסטוקן (לפני כמיליון שנים), היה במקום אגם שהיה מקושר בחלק מהתקופה לאגמים נוספים מדרום לו, באזור הכנרת של ימינו. בתקופה שחונה יחסית, לפני כ-450,000 שנים, ירד מפלס מי האגם והתפתחה בו ביצה. מצב זה השתנה בעקבות התפרצויות געשיות לפני כ-300,000 שנים. פרצי הלבה מילאו את האזור שמדרום לעמק החולה ויצרו מחסום בזלת בינו לבין הכנרת, ששיאו בגובה כ-600 מ' מעל מפלס הכנרת. בעקבות זאת החל השקע להתמלא מחדש במים, ונוצר אגם רחב ידיים, שבשיאו השתרע ככל הנראה עד לקו הגובה 200 מטרים מעל פני הים, ועומקו הגיע לכ-150 מטר. בשלב מסוים החל להיווצר פתח צר במחסום הבזלת, סמוך לגשר בנות יעקב של ימינו, ונוצר ערוץ הירדן שדרכו התנקזו מי האגם וזרמו לעבר הכנרת. במרוצת השנים הצטמצם האגם בשל העמקת מוצא הירדן דרומה, הפחתת הגשמים בתקופות מסוימות ומילוי בסחף נהרות. השטח המישורי שמצפון לאגם הפך בהדרגה לביצה, כשחלקים ממנו התייבשו בקיץ והוצפו בחורף. לפני כ-3,000 שנים התייצב מפלס האגם בגובה שבין 67 ל-69 מ' מעל פני הים, ועומקו פחת למטרים בודדים, כפי שהיה עד לייבושו במאה העשרים.

שמות האגם

בתנ"ך אין אזכור מפורש של אגם החולה. מסורות יהודיות ונוצריות זיהו אותו עם מֵי מֵרוֹם, מקום המערכה בין יהושע בן נון לבין ברית מלכי כנען (יהושע י"א, ה'). אולם הארכיאולוג ג'ון גרסטנג חלק על זיהוי זה, ובניתוח מעמיק של השטח בהשוואה לתיאור המקראי הגיע למסקנה כי יש לזהות את מי מרום עם אזור מארון א-ראס שבלבנון זיהוי זה התקבל על רבים מחוקרי ארץ ישראל ופרשני המקרא, בהם יוסף ברסלבי, יחזקאל קויפמן ואחרים. אף על פי כן יש המשתמשים בשם זה גם כיום ככינוי לאגם החולה.

בכתבי יוסף בן מתתיהו נקרא האגם בשם Semachonites שתורגם ל"יאור סמך". בתלמוד מכונה האגם "ימה של סיבכי" (בבא בתרא ע"ד; בכורות נ"ה) ובנוסחים אחרים ים סבכו, ים סומכי או ים סמכו. פרשנים משערים כי השמות נגזרו מסבך צמחי הביצה או מעושר הדגה באגם (המילה "סמך" בערבית משמעותה "דג"). גם השם "ימה של חילת" או "ימה של חילתא" מופיע בתלמוד (בבא בתרא ע"ד), ומאזכר את חבל "חולתא" המצוין כאחת הנחלות שנתן אוגוסטוס קיסר להורדוס (קדמוניות היהודים ט"ו, י'). סבורים כי מקור השם במילה "חילת", כנראה שם של מין צמח קנה, סוף או גומא. השם הערבי "בחירת אל-חולה" נגזר כנראה משם זה, ונזכר לראשונה בכתבי גאוגרפים ערביים מימי הביינים. שמות נוספים שהיו לאגם בפי המוסלמים בימי הביניים היו "בחירת כדיש" על שם העיר הקדומה קדש, וגם "ימת בניס" ו"בחירת אל ח'יט". הצלבנים כינו אותו "ימת מלחה".במספר מקורות, גם מודרניים, ניתן למצוא התייחסות אל האגם כ"ימה".

האגם בהיסטוריה

האגם והביצות היוו במשך ההיסטוריה מכשול בפני פיתוח, הן בשל תנאי השטח והן בשל המחלות שנפוצו סביבם. מסיבות אלו התקיימו רק יישובים מעטים וקטנים סמוך לאגם, וערים גדולות יותר קמו במרחק מה ממנו, ובשטחים גבוהים יותר, כגון חצור ופניאס. יוסף בן מתתיהו מתאר את האגם במידות דומות למידותיו במאה ה-20, ואת השטח הרחב של הביצות מצפון לו:

...ורוחב היאור הזה שלושים ריס ואורכו שישים, והאגמים אשר לו משתרעים עד דפני, ושם ארץ מעינות מים, אשר מהם יוצא הנהר המכונה הירדן הקטן

שרידים של יישוב יהודי מהתקופה הרומית. אולם מלבדו לא היו כנראה יישובים רבים בשטחים הסמוכים לאגם, אלא רק בצפון עמק החולה. מצב זה נמשך לאורך מאות שנים.

במאה ה-19 התיישבו באזורי הביצות ושטחי ההצפה בני שבט הע'וארנה, שהתקיימו מרעיית עזים ותאויים (ג'מוסים), גידול אורז וחיטה וקליעת מחצלות גומא. באותה תקופה תיאר משה ריישר את האגם כך:

יאור ארוך, מהלך ג' שעות ורחב שעה. על שפתו יערים רבים ובם חית השדה ירמושו. בקיץ יחרב ויבש לרוב המקום אשר הירדן יעבור בו. ובחודש ניסן ימלט מים משלג הלבנון ציציו עכרים מאד.

למרות תנאי השטח הקשים החלו יהודי צפת וראש פינה להכיר בפוטנציאל הכלכלי של האגם והקרקעות סביבו. דוד שוב, ממייסדי ראש פינה, סיפר כי "מי האגם דיים להשקות מהם את כל האדמה מסביב. ודגים ידגו באגם לרוב - רֵד המיימה ושָ‏לֵה כאוות נפשך... האדמה מסביב לאגם דשנה

ההתעניינות הביאה את בני משפחת עבו מצפת לרכוש שטחים על שפתו הדרום-מערבית של האגם. אולם בשל מחלות המלריה ושחור השתן שנפוצו בקרבת האגם, עיבדו אנשי ראש פינה את הקרקעות אך נמנעו מלהתיישב בהן. רק עבור שנים אחדות, ב-1883, נוסדה במקום המושבה יסוד המעלה, אשר סבלה קשות מהמחלות והתנאים הקשים בשנותיה הראשונות.

ב-1936 נוסד מדרום ליסוד המעלה קיבוץ חולתה, שנשא את שם האגם וכלכלתו התבססה על דיג עד לייבושו. סמוך לדרדרה (אשמורה) שעל שפתו המזרחית של האגם, נוסד ב-1947 קיבוץ אייל. הגישה לקיבוץ הייתה באמצעות שיט באגם, מחולתה. לאחר שספג התקפות קשות של צבא סוריה במלחמת העצמאות, עזבו המייסדים את המקום בשנת 1949 ועברו להתיישב ליד כפר סבא.

חי וצומח

אגם החולה והביצות סביבו היו עשירים במגוון ביולוגי ייחודי: ישראל שוכנת בצומת חשוב, בין שלוש היבשות של העולם הישן – אסיה, אפריקה ואירופה. כתוצאה ממיקום מרכזי זה, הארץ מהווה מפגש למיני חי וצומח מאזורי תפוצה שונים בעולם. החולה הייתה גבול תפוצה דרומי לעולם החי והצומח של האזור האירו-סיבירי וגבול תפוצה צפוני לעולם החי והצומח של האזור הסהרו-ערבי והאזור הסודאני.

צמחיית האגם התאפיינה ב"חגורות צומח" שהשתנו בהתאם לעומק המים ולמרחק מהגדה, מצמחים צפים או טבולים שכל חלקיהם במים, דרך צמחים ששורשיהם בקרקעית האגם ותחתית גבעוליהם במים, ועד לצמחי גדה הגדלים באזור הלח מחוץ לאגם ולביצה. בשולי האגם צמחו קנה מצוי, סוף מצוי, אגמון, אירוס ענף ומיני עשבוניים נוספים. שטחים גדולים בביצה היו מכוסים בסבך של גומא פפירוס. בתוך המים הרדודים גדלו צמחים טבולים למחצה, כגון נימפאה לבנה ותכולה ונופר צהוב, ובמים עמוקים יותר צפו נאדיד המים, מיני נהרונית ועוד.

האגם היה עשיר מאוד בבעלי חיים בזכות התנאים שבו: עושר בחמצן בזכות חדירה קלה של חמצן אטמוספרי לכל עומק המים הרדודים, שאליו נוסף חמצן שנוצר במשך שעות היום בתהליך הפוטוסינתזה של צמחי המים, וטמפרטורה נוחה של המים בזכות חדירת קרינת השמש לכל עומקם. תנאים אלו אפשרו התפתחות של אוכלוסיות פיטופלנקטון וזואופלנקטון, אליהם נוספו תוצרי הפירוק האורגני של צמחי הביצה, אשר יחד היוו בסיס יציב למארג המזון שתמך במערכת האקולוגית של האגם והביצה.

בין בעלי החיים באגם נמנו שבעה מינים שונים של דגיאמנון[3], וכן מיני בינית (ברבוס), שפמנון ודגים נוספים. מלבד דגים, חיו באגם, בביצות ובסבך סביבם יונקים כגון לוטרה, חתול ביצות, חזיר בר ומכרסמים שונים, זוחלים כגון מיני צבים, ומיני דו-חיים, בהם המין האנדמיעגולשון שחור-גחון, שככל הנראה נכחד לאחר ייבוש האגם. שפע הדגה ושאר בעלי החיים היווה מוקד משיכה לעופות נודדים, שהפכו את החולה לתחנה חשובה בדרכם מאירופה לאפריקה ובחזרה. בין העופות בלטו הקורמורן, האגמית, הסופית, ומינים שונים של אנפתיים, חופמאים, טבלניים, ברווזיים ועוד. חלק מהעופות הנודדים אף נשארו לקנן במקום. בין אלו תועדו כעשרים זוגות של מרומית שחורה, מין עוף ממשפחת השחפיתיים, שאזור הקינון הדרומי ביותר שלו, מלבד החולה, היה שפך הדנובה לים השחור, ואשר קינן כאן על "איים" צפים שיצרו צמחי קרנן טבוע במים הרדודים בצפון האגם[6]. בסבך הגומא והקנים חיו ציפורי שיר רבות וכן דורסי יום כזרון הסוף והעיטם לבן הזנב, שזה היה מקום תפוצתו היחיד בארץ ישראל.

שני אוספים משמרים מגוון של מינים מעולם החי העשיר של אגם החולה: אוסף האוניברסיטה העברית שנאסף על ידי משלחת זואולוגים בתחילת שנות ה-40, ואוסף פוחלצים במוזיאון בית אוסישקין שבקיבוץ דן.

[עריכה] ייבוש האגם

ערך מורחב –

ייבוש החולה
ההחלטה על ייבוש האגם והביצות נתקבלה על ידי רשויות המדינה, במטרה להרחיב את שטחי החקלאות של יישובי הגליל העליון. הייבוש נערך בין השנים 1951 ל-1958, ובסיומו הפך שטח האגם והביצות למישור רחב ידיים, המנוקז במערכת תעלות.

מבצע הייבוש עורר מאבק ציבורי נרחב שהוליד את החברה להגנת הטבע, ושבעקבותיו הושאר חלק קטן מהאגם והוקמה בו שמורת החולה, שמורת הטבע הראשונה בישראל. אולם לא היה די בשמורה כדי לשמור על כל עושר המינים של סביבת האגם והביצה. בעקבות הייבוש נעלמו מנוף הארץ מיני חי וצומח ששכנו בחולה בלבד, ומינים אנדמיים, בהם עגולשון שחור-גחון והדגים נון הגליל, תת-המין טברנון חולתי, ותת המין לבנון החולה, נכחדו כליל. חלק ניכר מהמינים נעלם מהאזור ואוכלוסיותיהם של אחרים הצטמצמו מאוד.

במהלך השנים לאחר הייבוש הסתבר שחלק גדול מהקרקעות שיובשו אינו טוב לעיבוד, ובנוסף לכך מנע הייבוש שקיעת חומרים אורגניים רבים בביצה, וכעת זרמו חומרים אלו אל הכנרת וגרמו שם לזיהום ופגיעה בדגה ובאיכות המים. בעקבות זאת הוחל בראשית שנות ה-90 בהצפה מבוקרת של חלק משטחי הביצה לשעבר, ויצירת אגמון החולה, תהליך התורם לשובם של חלק מהעופות הנודדים לאזור.

פרויקט ייבוש החולה נחשב כיום על ידי רבים כמשגה היסטורי ומשמש כדוגמה לתוצאות התערבות האדם בטבע, שהשלכותיה עלולות לגרום לנזקים בלתי צפויים העולים על שיעור התועלת המתקבלת

הערך "צוק מנרה" אינו קיים. ליצירתו ניתן ללחוץ על הקישור האדום (דפים מקושרים).

· רכס רמים

שמאל | ממוזער | 250px | צוק מנרה קובץ:CableRailwayManara. jpg | הרכבל בצוק מנרה רכס רמים הוא רכס הממוקם ב הרי נפתלי שב גליל העליון . ...

6 קילו־בייט (586 מילים) - 18:14, 11 בספטמבר 2009

· בית ספר שדה חרמון

סער , יער אודם , ברכת רם , נחל שניר (החצבני), קלעת נמרוד , הר החרמון , צוק מנרה , חורשת טל , שמורת החולה , אגמון החולה , הר בנטל ו הר אביטל . ...

2 קילו־בייט (184 מילים) - 11:08, 23 בדצמבר 2010

· מנרה

שמאל | ממוזער | 250px | תצפית ממצוק מנרה לעבר קריית שמונה מנרה הוא קיבוץ הנמצא ... שמונה , מטפס על גבי צוק מנרה עד לקיבוץ - הפרש גובה של 750 מטר. ...

3 קילו־בייט (325 מילים) - 08:08, 14 בדצמבר 2010

· אואוליט

מטרים ובאורך ששה וחצי קילומטרים של אואוליטים של גתיט והמטיט שנוצרו בתקופת ה קרטיקון התחתון בשכבות אבן הגיר והחוואר שבחלקו התחתון של צוק מנרה. ...

4 קילו־בייט (313 מילים) - 20:39, 13 באוקטובר 2010

· אנרגיה שאובה

ב צוק מנרה - לחברת "אגירה שאובה-אלקטרה" בהיקף של עד 200 מגה-ואט . הפרשי הגובה בין המאגרים - כ-760 מ'. ב מעלה גלבוע - לחברת "פי. ...

4 קילו־בייט (336 מילים) - 17:10, 13 בספטמבר 2010

· ניסיון החטיפה בע'ג'ר (2005)

קישורים חיצוניים : כתבה על אירוע צוק מנרה. קטגוריה:2005 בישראל קטגוריה:חזבאללה קטגוריה:ישראל: קרבות קטגוריה:הר דב קטגוריה:גבול הצפון ...

7 קילו־בייט (675 מילים) - 19:31, 8 בדצמבר 2010

· גתיט

ובאורך שישה וחצי קילומטרים של אואליטים של גתיט ו המטיט שנוצרו בתקופת ה קרטיקון התחתון בשכבות אבן הגיר והחוואר שבחלקו התחתון של צוק מנרה. ...

7 קילו־בייט (639 מילים) - 18:45, 11 בדצמבר 2010

· עקפו

itemNo 649638 כתבה על אירוע צוק מנרה באתר "הארץ " הערות שוליים : קטגוריה:חברות ישראליות. תאריך 13:10, 5 בפברואר 2007 (IST) | סוג חברות מסחריות ...

1 קילו־בייט (133 מילים) - 16:50, 25 בדצמבר 2010

· הגליל העליון

שמאל | ממוזער | 250px | רכבל צוק מנרה נחשב לאחד מהאטרקציות התיירותיות בגליל העליון בזכות נופו ואקלימו הגליל העליון הוא אזור תיירות י המושך ...

9 קילו־בייט (801 מילים) - 18:23, 13 בינואר 2011

· הולילנד

העצורים חשודים בעבירות של מתן ולקיחת שוחד , תיווך בשוחד, מרמה ו הפרת אמונים ועבירות נוספות הנוגעות לפרויקט הולילנד, פרויקט צוק מנרה ...

31 קילו־בייט (2,934 מילים) - 15:25, 8 בינואר 2011

· חזבאללה

קישורים חיצוניים : אלי אשכנזי | כמעט חטיפה - אירוע צוק מנרה | 649638 סקירת מכון המחקר האמריקני Council on Foreign Relations על חזבאללה, http ...

הודעה מהירה

יצירת קשר

 

כתובת מייל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

טלפון

079-572-9299

תמונות מהשטח